| DarkShina5566 a întrebat:

In ultima perioada am avut numai probleme:certuri in familie,cu iubitul, cu prietenii.Toata lumea ma evita si ma lasa balta.Ma simt extrem de singura si nu stiu cum si in ce sa ma refugiez.
Placerea mea este cititul dar nici asta nu ma mai ajuta si nici muzica. Ce as putea face? De cate ori incerc sa vorbesc cu cineva (necunoscut de ex) pe facebook,mess,skype imi insira toate defectele si greselile pe care le fac indiferent de natura lor si mi se pare total aiurea sa ma judece cineva in halul asta. Caut sa-mi fac mai multi prieteni si nu reusesc. Nu sunt o persoana foarte sociabila, dar am impresia ca uneori oamenii chiar fug de mine si cauza aspectului si din cauza comportamentului. Ma puteti ajuta cu niste sfaturi? Multumesc

3 răspunsuri:
| amelicika a răspuns:

Fii mai atractiva mai distractiva sa-ti vina mereu idei trasnete in cap uimestei pe toti cu mintea ta!

| ToxicKiss33 a răspuns:

Draga nu sunt nici eu foarte incurajatoare dar nu neaparat este vina ta cine stie fiecare cu problemele lui, lasa-i un pic si mai apoi lucrurile vor reveni la normal

| Sleep a răspuns:

Fiecare om este special in felul sau iar tu trebuie sa devi constienta de acest lucru si sa prinzi mai multa incredere in tine. In timp ai sa vezi ca nu o sa te mai afecteze reactiile celor din jur pentru ca nu conteaza ce cred ei, ci ce crezi tu despre tine. Capul sus si zambeste. Viata e prea frumoasa prentru a o irosi pe astfel de lucruri.