| MyNameisEduard a întrebat:

Izolarea il poate afecta pe un adolescent? Dacă da cum?
Dau fundă!

Răspuns Câştigător
| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Dacă stă izolat complet de orice om, doar el singur între patru pereți, îi va fi afectată gândirea afectivă. Adică nu va mai fi în stare să poate o conversație cum trebuie, adică afară de chestii elementare.

| MyNameisEduard explică (pentru Niciunnumedeutilizator):

Nu chiar între 4 pereți, daca ar merge doar la școală și acasa și mai socializează cu familia(fără ieșiri sau altele, ar putea fi afectat?)

| Niciunnumedeutilizator a răspuns (pentru MyNameisEduard):

În pauze stă singur?

| MyNameisEduard explică (pentru Niciunnumedeutilizator):

Da,si nu se bagă cu nimeni in seamă(doar colegii dacă îl salută sau îi cer ceva).

| Niciunnumedeutilizator a răspuns (pentru MyNameisEduard):

Atunci da, va fi afectat. Pentru că nu va fi obișnuit să vorbească cu colegii și îi va fi greu să se adapteze.

2 răspunsuri:
| theoutcaste a răspuns:

Da. Ii scade stima de sine.