| tranlorenz a întrebat:

M-am indragostit de colega mea de banca si nu stiu ce sa fac.La inceput am zis ca va trece, dar in ultima perioada a devenit si mai rau, am ajuns chiar s-o visez noaptea.Eu i-am spus c-o plac si ca as vrea sa fim impreuna, iar ea mi-a raspuns ca e complicat si ca ma place mai mult ca amic... ce fac?:O niste sfaturi cum as putea s-o uit?

Răspuns Câştigător
| rrrrrrrrrrrrrrrrrr a răspuns:

Sa o uiti nu vei putea este ca fructul oprit sti ca nu-i voie, dar mai rau esti tentat sa-l gusti.Chiar de ti-e greu incearca s-o ajuti, sa-i fii in preajma la nevoie sa nu-i mai arati nicicum sentimentele tale
cu timpul se va indragosti de tine asculta-ma stiu ce spun! mult succes!

6 răspunsuri:
| AneZniP a răspuns:

Mai exista fete pe lume nu cumva sa crezi ca s-a sfarsit lumea daca nu te place pur si simplu te poti muta din banca si sa incerci sa o uiti ca altceva nu ai ce sa faci decaat sa reusesti sa o convingi sa fie cu tine dar nu prea cred ca daca ea nu are aceleas sentimente ca tine nu merge! SUCCES!

| smaranta a răspuns:

Multumeste-te deocamdata si cu atat, poate in viitor sa se schimbe si ea si sa te placa si altfel, nimic nu e imposibil.Multe relatii frumoase au plecat de la o simpla prietenie!

| Remus_7546 a răspuns:

Cel mai bun remediu este sa te indragostesti de alta fata dar asta nu se intampla la cerere, o sa iti fie cam greu am trecut si eu prin situatii din astea, dar m-am indragostit de alta fata si mi-a trecut daca nu reusesti ...nu stiu nu mai sta cu ea in banca incearca sa rupi orce legatura cu ea altfel vei suferi. este nevoie doar un pic de vointa ...bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa o``cuceresti`` poate merge asa am facut si eu cu colegul meu de bancawinking

| tranlorenz explică:

Multumesc pentru raspunsuri. Vreau sa mentionez ca suntem a 12-a si ma gandeam ca ar putea fi complicat din cauza bac-ului pe care il sustinem anul acesta si din aceasta cauza nu ar dori o relatie. poate fi asta cauza?

| tranlorenz explică:

Alte sfaturi cum as putea sa mai atenuez din sentimente crying?