| ForbiddenLove a întrebat:

Nu mai vreau sa accept orice gluma nesarata pe seama mea. Ce ar trebui sa fac cand ma raneste sau face o gluma nepotrivita un "amic" sau un coleg? Eu sunt o fire mai sensibila si mai timida si nu prea le spun tot ce simt in fata.

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Incearca sa ii intorci vorba dar printr-un umor fin. Arata-i ca poti la randul tau sa fii ca el dar ca tu ai creier.

| DMyTryC a răspuns (pentru Bacemi):

Daca nu vor intelege umorul tau, atunci te vor numi stupid.

8 răspunsuri:
| Fuck Googăl. Ask me! a răspuns:

Tocmai de aceea fac glume pe seama ta. Nu mai fi asa timida ca nu rezolvi nimic. Spune-le ceva de genu: vai, ce amuzant!, Am uitat sa rad., Ce simpatic esti(dar asa in sila)winking. Numai as ase vor potoli. Eventual nu-i lua in seama.

| RoooneyThePuf a răspuns:

Ar trebui sa spui ceea ce simti si-ti trece si prin capwinkingsi eu sunt timida. dar asta nu ma impiedica sa-mi spun gandurile.Castiga mai multa incredere in tine.Cand iti face o glumita sau te raneste...raneste-l si tu, gaseste-i punctele slabe, Si eu am patit ca tine ...deci nu esti singura.happykiss

| NarcisSistul a răspuns:

Nu chiar...cand iti face cineva o gluma nesarata incearca sa nu te agiti. Adica sa nu pari afectata de ea. incearca sa razi si tu intr-un fel asa de ce a zis. sau tot asa poti sa ii intorci gluma la loc, dar razand, zambind asa.Tot ce trebuie sa afci este sa nu pari afectata pentru ca celui care iti face gluma o sa-i creasca placerea sa continuie.

Te-am pupat :*.

| NarcisSistul a răspuns:

Aaa. si incearca sa faci lucrul asta atunci cand sunt mai multe persoane in jur. sa ii intorci gluma zambind ( fara sa te enervezi sau sa pari afectata) apoi el nu va mai avea curajul happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-i mai baga in seama. O sa vezi ca o sa se plictiseascawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fii mai selectiva cand iti alegi anturajul.
Prin asta inteleg chiar si anturajul pentru "stat la taclale".

P. S. off topic... :
A inceput o Revolutie a constiintelor noastre.
Avem nevoie de competente, pasiune, in ce facem.
Trebuie sa spunem NU trecutului si prejudecatilor!
Eu militez pentru schimbarea cetatenilor tarii, dar TU?

| ruleta a răspuns:

Pai saby spune-i sati suga p. a si spune-i inapoi ceva de genu da ca mata aia grasa care dimineata se rostogoleste din pat jos asa de grasa e sau nustu am zis si eu asa cauta pe googlelaughing