| SunGod a întrebat:

Am 19 ani si duc o viata de "****" spun asta pentru ca pe langa faptul ca nu am noroc in dragoste nici in alte domenii nu o duc deloc bine. Problema e ca ma indragostesc repede si pe persoane total nepotrivite, neavand curaj sa vorbesc cu persoanele respective. uneori ajung sa le iubesc platonic si sa sufar in tacere cum fac de cele mai multe ori. Nu am complex cum ca as fi urat sau ca sunt sarac sau alte chestii, multi mi-au spus ca sunt frumos insa eu nu ii cred pur si simplu sunt in halul asta de timid cand vine vorba de fete.Ce as putea sa fac?

Răspuns Câştigător
| MartaCretu123 a răspuns:

Venind vorba de fete, nu lasa teama sa puna stapanire pe tine. Daca iti place o fata, nu trebuie neaparat sa i-o spui daca nu te simti in stare, dar poti sa te comporti cu ea in asa fel incat sa isi dea singura seama, adica sa vorbiti ca intre prieteni, sa o asculti, sa ii demonstrezi ca poate avea incredere. O relatie frumoasa incepe de la prietenie, apoi se dezvolta pe parcurs. Ia-o incet si totul va fi ok, baietii timizi sunt considerati dulci de catre fetehee hee
Iar acum despre neplacerile din alte domenii, incearca sa privesti partea plina a paharului. Nimeni nu o duce bine, toti avem probleme, dar trebuie sa le tinem piept.
Ai incredere cand iti spun sa crezi in tinewinking
Pace!

| SunGod explică (pentru MartaCretu123):

Problema e ca tipa deja e implicata in ceva emotional. Ideea e ca nu are prieten, probabil spera la cineva. O cunosc de doua zile si in astea doua zile nu stiu cum dar pur si simplu m-am indragostit. Merci de sfat!

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sa iei in serios partea buna a vietii apoi totul va fi bine.

| MineIsLikeABridge a răspuns:

Sa te gandesti ca esti singur pe pamant si si daca gresesti tot singur esti, asa vei avea curaj dupa va merge de la sine in mare...

| StochirleaAlexandra a răspuns:

Ai incredere in tine si risca.
Fa ceea ce vrei si ceea ce gandesti.