| Alex2k1 a întrebat:

Aș dori să achiziționez un telefon de pe olx de pe amanetul acela, unii prieteni de ai mei au cumpărat de acolo, au avut norocul ca telefoanele acelea să fie funcționale însă eu nu prea am încredere și totuși, cine ar vrea să dea câțiva bani degeaba? Deci ce sfaturi îmi puteți da? Voi ați cumpărat ceva de acolo vreodată, dacă da, a funcționat bine?

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Când duci un telefon la amanet persoanele de acolo îl verifică din toate punctele de vedere orice detaliu, cu cât are mai multe defecte cu atât prețul e mai scăzut.
Când îți cumperi un telefon de pe olx verifică-l înainte, nu da banii aiurea.

Răspuns utilizator avertizat