| InnocentLoovee a întrebat:

am un Samsung galaxy s2, l-am scapat acum o jumatate de ora in cada, a stat doar o fractiune de secunda in apa, l-am scos foarte repede. Am auzit un sunet ciudat si s-au pornit mai multe chestii pe el si s-a stins, I-am scos bateria, cartela si l-am scuturat putin de apa si l-am pus pe calorifer cam 10 minute. Apoi l-am pus in orez ca orezu absoarbe apa, si l-am si aspirat cu aspiratoru ca cica feonu impinge apa in el nu o trage afara. Acum, as vrea sa intreb, ca citisem undeva pe net, oare e bine sa il pun in congelator?

Răspuns Câştigător
| diteradrian a răspuns:

straight face nu fa asta, fara congelator, mai degraba lasa-l vreo ora 2..pe o sursa de incalzire ( calorifer, soba) si poate isi revine, nu-l trata ca pe un cobai

| InnocentLoovee explică (pentru diteradrian):

Asa ma gandeam si eu laughing)) mi se parea absurd dar ma gandeam totusi sa intreb.

| diteradrian a răspuns (pentru InnocentLoovee):

E bine cateodata sa intrebi laughing macar aflii si parerea altora. Daca il bagai la congelator, el ingheta..si cand il scoteai era acelasi lucru ca si cand l-ai scapa in apa; se schimba temeperatura telefonului si se creaza condens, si il pierzi de tot tongue