| Zanisoara a întrebat:

Salut TPU,prietena mea se vede si cu o alta fata,eu nu o cunosc, si uneori cand o chem afara nu poate deoare cealalta prietena a ei a chemat-o deja.O inteleg ca nu sunt numai eu, dar uneori numai cu ea sta.Si mi-a povestit despre ea,e o fata de treaba daca ajungi sa o cunosti, si as vrea, ca sa iesim toate 3 afara.Dar e naspa deoarece nu o cunosc, si nu o sa fim prietene din prima.Si nu prea stiu ce sa spun.Cum pot face sa fim prietene toate? Ce ati face in locul meu?

3 răspunsuri:
| BlackChocolate1 a răspuns:

Nimic,adica,stii tu totul vine de la sine si daca ai incerca sa faci ceva iesit din comun, doar pentru a-i atrage atentia...asta ar fi ciudat.Doar iesiti toate 3 si ai sa vezi ca relatia progreseza. Daca prietena ta se intelege bine cu ea, sunt sigura ca o sa o faci si tu. Data viitoare cand iti va spune ca e cu ea, spune-i subtil ca ai vrea si tu sa mergi cu ele. Daca nu functioneaza...fa-ti si tu o alta prietena!

| OchiiCaprui a răspuns:

Dc crezi ca vei sta pe dinafara daca va intalniti toate 3?
Poti sti ca nu veti fi prietene din prima?
Poate fata e de treaba si va veti imprieteni repede.
Sau poti vorbi cu prietena ta sa-ti acorde si tie niste timp.

| Zanisoara explică:

Si mai e o problema, daca cand ne vom intalni toate, ele doua o sa fie mai apropiate si o sa raman pe dinafara?