| RaduNegaru a întrebat:

tocmai ce m-am certat cu iubita dintr-un motiv stupid. Unul pe Instagram o făcuse șarpe și începuse să zică că ea a făcut, că a dres, toate rahaturile de pe lume, că știți cum e, pe Instagram și pe internet în general toți suntem smardoi.

Și i-am zis iubitei mele să-i dea ăluia block că mănâncă rahat aiurea. Și mi-a zis că s-o las așa. Și mi-a sărit muștarul, eu fiind o persoană vulcanică deși neviolentă. Și de nervi i-am zis să nu mai aibă tupeul jegos să se plângă la mine că x sau y zice rahaturi despre ea dacă nu are bunăvoința să asculte un sfat.

Și să vedeți acum argument ce mi-a adus: "de ce să-i dau block dacă abia vorbesc cu el?". La faza asta am rupt tastura de birou, așa tare am răbufnit. E ca și cum ai zice "de ce să nu mă mai văd cu amantul dacă abia fac sex cu el?".

Și încep să consider că mă ia de prost pentru că ea geloasă fiind, mi-a zis să dau block diferitelor fete că nu vrea să mă piardă. Am dat block și unor prietene din copilărie cu care am crescut, ca să zic așa, totul pentru fericirea ei. Și dacă eu am dat block și am renunțat la prieteni pentru ea, am pretenția ca și ea să renunțe la ceva pentru mine.

Și i-am zis toată chestia asta cu prietenii și așa și-mi zice: "Poti să vorbești cu cine vrei, ce contează dacă eu sunt geloasă?". Aici deja tremuram de nervi.

Acum, ca să zic ce m-a deranjat pe mine de fapt și ce mă deranjează.

1. Mă deranjează faptul că NICIODATĂ dar NICIODATĂ nu mi-a cerut scuze într-o ceartă. Pentru că multe scandaluri au început din vina ei, inclusiv cearta asta. Îmi zice doar sec "iubi, nu te supăra". Un simplu "scuze" sau "îmi pare rău" nu strica.

2. Eu i-am zis să nu mai vină la mine când o rănește cineva. Și ea mi-a răspuns: "Nu mă simt rănitălaughing". Și eu din câte știu, "laughing" reprezintă un fel de râs. Deci cumva mă lua la mișto. Ceva de genul îmi zice că nu e rănită și apoi gândește că-s fraier.

Acum că m-am descărcat aici ca să zic așa, chiar observ că mă ia de prost și stă cu mine din obișnuință.

Dau fundă oricum, fără bătăi de joc, mulțumesc

4 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Ea ori e proastă ori e prea naivă.
Cum să nu blochezi pe cineva care te insultă pe Instagram sau oricare altă rețea de socializare?
Ar trebui să te gândești dacă merită să mai fii cu ea.

| Plato a răspuns:

Nu ai pus nicio intrebare, dar m-a distrat povestea. laughing

"Sta cu mine din obișnuință" - tu de ce stai cu ea? Mai ales daca te enerveaza, ce motiv ai?

| RaduNegaru explică (pentru Plato):

O iubesc ca prostul...

| Plato a răspuns (pentru RaduNegaru):

Nu crezi ca e doar o iluzie a iubirii?