| ruxandraaaaioanaaaa24 a întrebat:

Salutare!
Aceasta va fi mai degraba o intrebare adresata baietilor.
Asadar, in general este mai bine ca o fata sa faca prmul pas atunci cand place un baiat, sau invers?
Consider ca o fata care face ea primul pas catre cel pe care il place isi pierde din demnitate. Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

Exista "tipe, gagici, fete oarecare" si mai exista "domnisoare, fete cuminti, fete de treaba". Eu prefer cea de-a doua categorie.
Da, se intampla ca multi baieti de treaba sa nu aiba curaj sa invite o fata de treaba in oras, si astfel pierd amandoi, dar nu am vazut, pana in ziua de azi, o fata care sa se bage singura in seama si sa fie foarte cuminte. O domnisoara trebuie sa respecte un anumit cod, un domn trebuie sa dovedeasca macar curajul de a o invita la un suc. Daca nu poate sa faca asta, ce se face in situatii mai grele?

28 răspunsuri:
| Mariiiiaa a răspuns:

Sunt fata si consider ca e bine si ca "EA" sa faca primul pas pentru ca ii arata ce simte cu consecintele ca poate el nu simte acelasi lucru, dar totusi face asta. Daca are curaj si nu ii este teama de raspuns nu isi pierde din demnitate, doar arata ca stie sa mearga inainte si stie ce vrea de la viata. Eu de exemplu sunt prea rusinoasa ca sa ii spun baiatului pe care il plac adevarul, dar stiu si ca el nu va face primul pas pentru ca nu cred ca simte acelasi lucru pentru mine happy

| Dariusuu a răspuns:

Tot respectul pentru fetele care nu aşteaptă ca băieţii să facă primul pas.

Să zicem că unei fete îi place de un tip, e destul de bizar ca fata să aştepte ca băiatul să facă primul pas în cazul ei.

Tipul trebuie s-o cucerască iar tipa să se lase cucerită.

O zi perfectă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si de ce mai este barbatul, barbat?
El trebuie sa faca primul pas, el trebuie sa o curteze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu m-am saturat daca chiar vreau pe cineva si il vad ca se uita insistent dar nu face nici o miscare pentru a ma cuceri ma duc si ma bag eu in seama cu el. Nu ma intereseaza ce crede, nu ma mai astept la nimic din partea lor sunt niste timizi. Ii prefer oarecum pe cei mai smecheri care stiu cum sa cucereasca o tipa. Aici nu m-am referit la vrajeala pentru ca imi dau seama daca ma vreau sa ma vrajeste/flirt. Astia mai funny cu care poti avea o relatie cat de cat si cu care te distrezi la maxim atat in compania lui cat si a prietenilor lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti urata in poza!
schimba poza!

| ruxandraaaaioanaaaa24 explică (pentru anonim_4396):

Asta e irelevant in raport cu intrebarea la care ai hotarat sa raspunzi. laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru ruxandraaaaioanaaaa24):

laughing rolling on the floor nu aceasta poza nu arata bine!

| anonim_4396 a răspuns (pentru ruxandraaaaioanaaaa24):

Pune si tu o poza mai sexy! laughing

| ruxandraaaaioanaaaa24 explică (pentru anonim_4396):

Ce conteaza poza? E o amarata fotografie si atat. In plus, nu eticheta o carte dupa coperta, asta denota superficialitate. happy

| ruxandraaaaioanaaaa24 explică (pentru anonim_4396):

In plus, de ce ar trebui sa ma intereseze ce crezi despre poza?! Nu stiu sa iti fi cerut parerea, straine... big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru ruxandraaaaioanaaaa24):

Da asa ai intrebat! ai zis daca ne place poza?! laughing

| ruxandraaaaioanaaaa24 explică (pentru anonim_4396):

Nu, nu te-am intrebat ce crezi despre poza.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ruxandraaaaioanaaaa24):

Hai ma ca glumesc! laughing
Te superi din nimic?

| anonim_4396 a răspuns (pentru ruxandraaaaioanaaaa24):

Craciun Fericit!

| ruxandraaaaioanaaaa24 explică (pentru anonim_4396):

Sincer mi se parea amuzant si atat. Nu am motive de suparare. happy Serios!

| anonim_4396 a răspuns (pentru ruxandraaaaioanaaaa24):

Ok! Draga Mea!

| ruxandraaaaioanaaaa24 explică (pentru anonim_4396):

laughing E inca vara.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ruxandraaaaioanaaaa24):

Glumesc si eu!
Nu am voie? laughing rolling on the floor

| ruxandraaaaioanaaaa24 explică (pentru anonim_4396):

Ba da, cum sa nu?! laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru ruxandraaaaioanaaaa24):

Okwinking

| ruxandraaaaioanaaaa24 explică (pentru anonim_4396):

Nu sunt nici draga ta nici draga altcuiva.
E ok si atat. happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru ruxandraaaaioanaaaa24):

Ok! laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru ruxandraaaaioanaaaa24):

Urato!

| ruxandraaaaioanaaaa24 explică (pentru anonim_4396):

laughing Urato/uratule!

| anonim_4396 a răspuns (pentru ruxandraaaaioanaaaa24):

laughing rolling on the floor

| SarosBogdan a răspuns:

Daca o fata place pe un baiat e logic/firesc sa se dea la el, sa anceapa ea prima conversatia, ca el nu stie care il vrea si care nu.
Nu tine cont de demnitate, la asa ceva, ambi sunt la fel cu o inima si un chip.
Daca nu ai cei 7 anisori de acasa e normal sa astepti sa fi, curtata, bagata in seama etc...
Eu unul cred ca e de apreciat daca face fata primul pas, da dovada de sinceritate si de ceea ce vrea de la viata.

| Zeekon a răspuns (pentru SarosBogdan):

De acord, nu e nevoie sa facem discriminare intre sexe. Daca tie iti place de el e foarte ok sa iei atitudine in aceasta privinta. Cu putin noroc chiar iti va aprecia gestul. Daca tipul de care iti place este gen "bad boy" atunci probabil va face misto de tine cu prietenii lui pentru faptul ca tu ai facut primul pas.

| EndTheBestGamer a răspuns:

Dupa parerea mea daca respectivul baiat e mai timid sa faci tu primul pas.(parerea mea)