| blablablasigatacamaplictisesc a întrebat:

Sunt clasa a VII-a si pana acum la matematica am avut 10, 9 si rar 8.Anul asta in teza la matematica am luat 6 spre deosebire de anul trecut cand am luat 10. E si din cauza profesoarei? Eu fac meditatie cu alt profesor, cu cel care am facut matematica anul trecut.

4 răspunsuri:
| Adredemesconf a răspuns:

Pai cred ca e din cauza profului.
Fiecare profesor are metoda lui de a invata copiii, si pe baza asta e la teze.De exemplu eu am o profa super care ne da doar esentialul, adica daca vrei 10, sa stii ceva mai mult, dar la 7-8 nu e chiar asa greu sa ajungi.Eu sunt exact ca tine, in clasa a 7-a aceleasi note.Eu inca n-am primit nota de la teza. Sper sa te descurci mai bine in sem II. In plus cu celalalt prof era mult mai usor pentru ca probabil va cunostea.Si eu am un prof nou, doar ca e de muzica.Pana acum cred ca razi de mine dar e foarte naspa cu el.Asculta numai la teorie si trebuie sa-nveti in fiecare ora ca altfel pune 4, ca s-a intamplat chiar la mine in clasa.Noi in loc sa ne invatam la mate, romana, chimie, fizica...ne invatam la muzicastraight face. Dar na, ce sa-i faci, doar n-o sa ne stricam media din cauza unui prost...

P. S:Cu chimia cum te descurci? Eu am un prof care pune cate 10 note pe semestru dar e misto cu el. Din ce oras esti?
P. S. Stongueoti trimite daca vrei raspunsurile pe privat, sau aici, cum doresti!

O zi frumoasa!:*

| GoldDust a răspuns:

De cand faci meditatii cu fostul tau profesor? Majoritatea profesorilor, atunci cand un elev face meditatii cu ei la materia pe care le-o predau si la scoala, au mereu tendinta sa le dea note mai mari la teste, teze (indiferent daca stiu sau nu materia respectiva- dau note mari mai doar ca sa nu pice ei prost ca habar n-au sa predea nici macar in particular), deci, probabil ca din aceasta cauza ai avut notele astea. In consecinta, trebuie neaparat sa-ti schimbi meditatorul. O alta explicatie este si faptul ca nu toti profesorii, fie ei si de aceeasi materie, predau la fel, punctandu-te mai putin la nota doar pentru simplul fapt ca nu folosesti metodele lor straight face In acest caz ar trebui sa iei atitudine, iti corectezi lucrarea si daca este facuta vreo nedreptate vorbesti cu profesorulwinking By the way... daca ai nevoie vreodata de un meditator bun, din Bucuresti, trimite-mi un mesaj, cunosc pe cineva foarte bunwinking

| ღHubbaBubbaღ a răspuns:

Buna!
Poate fii si din cauza profesoareai
Ea poate preda in alt fel decat fostul profesor
Incearca sa te meditezi la profesoara ta
Si lasa nu-i nimic si eu am luat anul 6 la matematica
PwP
Ps: si mult noroc in continuare

| Georgiana05 a răspuns:

Deja materia poate deveni putin mai grea, si cu privire la profesoara, tot ce-i posibil, eu in generala, iubeam engleza, insa la liceu m-am cam lasat, ca nu prea facem.Deci depinde si de profesor.