| amyamy a întrebat:

Va rog ajutati-ma sa descifrez un vis. am tot cautat pe net si nu stiu cum sa scriu ca sa pot interpreta corect. Deci : Am visat ca eram intr-o casa frumoasa, era casa mea (in vis, ca normal eu stau in apartament). si acolo era multa lume, era ceva eveniment nu stiu sigur ce, si persoane cunoscute cateva, si necunoscute care nu imi amintesc fata lor(caci asa e in vis). si am iesit afara si iubitul meu a venit la mine, era intr-o camasa cu carouri ngre si gri parca si albe, si eu stateam afara parca jos pup, si a venit si m-a luat de mana si s-a uitat la mine, iar eu ma intrebam (in gand)cum de are camasa aia pe el ca stiu ca el nu isi cumparase camasa (nici in realitate, nici in vis) apoi stiu ca am intrat inauntru si eu m-am pus la masa cu niste prieteni(cunoscuti) si tot ii reprosam unuia ca este casa mea si sa stie ca a venit la mine in casa(ii spuneam in vis unuia dintre cunoscuti era baiat ). iubitul meu nu era acolo cu ine, era in cealalata parte a camerei, parca simteam in vis ca nu vroia sa vina acolo ca nu-i placea anturajul.si pana am stat acolo la masa cu acei cunoscuti, el era in cealalta parte ca ma tot uitam dupa el in vis si ii vedeam capul pana la umeri in jos, si o parte din camasa.si parca dintr-o data cand sa ma duc la el, el nu mai era acolo, imi amintesc ca am intrebat persoanele de acolo unde e, si mi-au spus ca a plecat...in momentul ala in vis m-am gandit ca de aia a plecat ca s-a suparat pe mine ca am stat la masa aia cu acei cunoscuti si ca nu m-am dus la el.""si cam atat, nu prea pot sa imi dau seama ce semnifica, voi ce ziceti? nu imi pot explica mai mult partea cu plecatul.ca a plecat el oare ce vrea sa insemne. dau si funda, multumesc

1 răspuns:
| geockk a răspuns:

Iti interpretez eu visul corecthappybig hug
casa: reprezinta coprup nostru fizic, intern, psihologia noastra particulara(daca era curata:exista ordine si curatenie sufleteasca.aceasta se va reflecta evident in viata noastra zilnica.
daca era eveniment(bal):Lacrimi si suferinte care se apropie.
nu stiu sigur ce poate insemna ca a plecat prietenul tau.
camasa lui era in alb, negru.gri nu?
alb.claritate interioara
negru.ura
gri.tristete