| AnDutZzA020 a întrebat:

Vreau sa fug de acasa 3 zile insa mi-e cam frica. Credeti ca atunci cand ma voi intoarce ma vor bate ai mei? Cine a mai fugit? V-au batut parintii? Va rog...

9 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Dar odata ce fugi de acasa de ce te mai intorci?
Nu e o idee buna mai bine nu pleca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca te vor intreba dc ai fugit, dar na daca sunt parinti de treaba si intelegatori te vor pedepsi nu te vor bate, dar na daca sunt parinti dinaia(mai comunisti de felul lor) cred ca te vor bate sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa fii idiot sa fugi de acasa ca mai apoi sa te intorci la un interval scurt.
Dar e alegerea ta. Tu decizi daca vrei sa iti culci hoitul pe bancile din statii si mai apoi sa stai proptita pe jos cand iti cara ai tai spituri in gura.
Oricat de rau s-ar sfarsi treaba, ti-o meriti.

| Carmen100 a răspuns:

Sa fugi de acasa? Nu face asta, vei regreta mai tarziu. Gandeste'te bine la treaba asta

| PsychologistT a răspuns:

Nu e bine sa fugi de acasa, ce motive ai avea sa o faci?
Mai bine cere-le la ai tai voie daca vrei sa mergi undeva.
Nu cred ca o sa apeleze la violenta, dar sigur vor fi foarte suparati pe tine si nu o sa te mai lase nicaieri.

| Nadia18 a răspuns:

De ce sa fugi? Nu cred ca e o idee buna!

| Carrtof a răspuns:

Chiar daca te-ai certat cu parintii, comunicarea e solutia. Inteleg dorinta ta de a te "refugia", insa fugitul de acasa nu ajuta. Depinde de fiecare parinte cum alege sa actioneze intr-o astfel de situatie, dar fii sigura ca nu vor reactiona prea frumos la intoarcerea ta. Incearca sa spui ce te deranjeaza, rezolvati impreuna problema!

| AnDutZzA020 explică (pentru Carrtof):

Le-am spus parintilor ce ma deranjeaza...si am aprins mai tare cearta si m-au si batut. :'(

| Carrtof a răspuns (pentru AnDutZzA020):

straight face atunci nici fugitul de acasa nu se va termina prea frumos...