| anonim_4396 a întrebat:

As dori sa îmi fac un credit pentru renovarea locuinței cam 5.000 € pe o perioada de 5/6 ani. Sa plătesc pe luna maxim 600 lei. Ce banca recomandati? Trebuie sa fie trecuta casa pe mine?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Casa o faci in Romania?

| darrio2007 a răspuns:

Vezi la simulator credit.
https://beta.bancatransilvania.ro/......e-standard

E bine sa incerci si la alte banci. Unele, periodic, au promotii si poti prinde o dobanda mai mica.

| Cristian21111 a răspuns (pentru darrio2007):

E apartament cu 2 camere și trebuie renovat. Da e în România.

| darrio2007 a răspuns (pentru Cristian21111):

Scuze, ma gandeam la casa. Vezi ultima intrebare a mea.

| NotNamed a răspuns:

N.am ce sa iti recomand când vine vorba de banci.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iti recomand C.A.R.ul,nu banca.Banca are dobanda mai mare decat C.A.R.ul.