| banditul007 a întrebat:

E bine ca mai întâi să strâng banii de mașină și după aia să dau de permis? Zic așa că poate mă acomodez mai repede, imediat ce am luat permisul, mașina e lângă mine

6 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Permisul da bine la CV. Cu masina mai mult iti faci cheltuieli inutile. Plus de asta, daca ai permis si prinzi vreun job cu masina de serviciu, inveti sa conduci pe aia si nu pe masina ta. Cistigi din doua directii la faza asta - faci si experienta ca sofer si mai si cistigi bani in timp ce o faci.

| Superior a răspuns:

Mai bine, sa o botezezi, un nume ar fi Gigel.

| Harlab_Liana_1998 a răspuns:

Strange-ti bani si ia-ti masina dupa ce termini scoala imediat. Deoarece daca nu folosesti masina un timp mai lung, aceasta se strica si cand o vei pune in functiune s-ar putea sa dai multi bani pentru schimbare.

| banditul007 explică (pentru Harlab_Liana_1998):

Păi o cumpăr imediat ce termin școala

| Harlab_Liana_1998 a răspuns (pentru banditul007):

Asa e bine. Doar sa nu stea mult fara sa fie condusa.

| Harlab_Liana_1998 a răspuns (pentru banditul007):

Ebfoarte bine cum te-ai gandit