| alexx102428 a întrebat:

Voi ce spuneti timpul trece repede?

11 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Dupa unii da. Uite aici: http://stirileprotv.ro/......nesti.html
Dupa altii pentru toti trece mai repede: http://www.lovendal.ro/......n-rotatie/

| OnuOnulică a răspuns:

Nu neaparat...depinde si cum il folosesti! happy

| Sn4k3 a răspuns:

In vacanta trece repede, dar la scoala greu laughing.

| KamaSutra a răspuns:

Depinde de ceea ce faci; mie mi se intampla ca atunci cand fac ceea ce.mi place timpul sa treaca extrem de repede iar cand fac ce nu.mi place, dimpotriva mi se pare ca un minut trece cat 10happy

| alexxxxxxxxxx a răspuns:

Pentru mine trece greu in 90% din activitatile pe care le fac
s-a intamplat sa fie ora 10:00(de exemplu)si sa fac ceva(sa ma joc pe PC)iar apoi sa raman uimit de viteza cu care a trecut timpul, eu fiind cuprins in activitate nu mi-am dat seama
dar oricum timpul trece repede, poate mai repede decat acum cateva sute de ani
altfel nu s-ar mai numi SECOLUL VITEZEi!

| alexxxxxxxxxx a răspuns (pentru alexxxxxxxxxx):

Trece repede, scuze

| AdyColt a răspuns:

Da

| aXandra a răspuns:

Timpul este relativ, prin urmare noi îl percepem subiectiv. Timpul este același doar că starea noastră de spirit dictează modul prin care îl percem, dar trece cu aceiași viteză.

| AlphaPower a răspuns:

Eu spun ca timpul trece cu o anumita "viteza" in functie de activitatile persoanei respective, dar in general cred ca timpul trece destul de repede.Multe persoane "nu iau in serios" timpul si se largesc cu termenele limita, amana diferite evenimente si multe altele, netinand cont de faptul ca :"Cu cat mai repede, cu atat mai bine."Desigur asta este doar parerea mea. Oricum timpul este o resursa de care dispunem cu totii, dar pe care o valorificam diferit. Sper sa te ajute cumva raspunsul meu. big grin

| RobertoTo a răspuns:

Timpu trece foarte repede si o sa treaca si mai repede am citit eu o profetie care spune ca minutu o sa devina secunda, ora o sa devina minut, ziua -ora, luna-zi, anul-luna

| Solutionistul a răspuns (pentru RobertoTo):

Lasa-ne frate cu profetiile tale laughing) Timpul are aceeasi viteza. timpul nici macar nu exista laughing Doar ca, cu cat avem mai multe griji si activitati, avem impresia ca el trece mai repede.