| anonim_4396 a întrebat:

Care este reactia voastra cand un om(pe care il credeati prieten) va jigneste fara nici o retinere?
sigh mi s-a intamplat aseara. am ramas fara cuvinte si am simtit un gol in stomacstraight face
Voi?

Răspuns Câştigător
| gabriela a răspuns:

Ignorare totala! Nu-l mai socoti prieten si mergi inainte fara regrete si dorinta de revansa. Prietenii nu jignesc, ei sunt corecti!

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Si eu raman fara cuvinte in astfel de situatii. Efectiv intru in stare de soc si nu pot nici sa ma misc, nici sa rostesc vreun cuvant, dar asta se intampla doar, cand dezamagirea e mult prea mare. In astfel de momente simt parca s-a rupt ceva in sufletul meu, parca mi-a cazut cerul in cap. Sa stii, ca cele mai mari dezamagiri in viata ii ai de la oameni, pe care ii si iubesti cel mai mult.

| Bacemi a răspuns:

Patesc la fel ca tine. Simt deodata o dezamagire profunda. Nu mai am putere sa ii reprosez ceva. Pur si simplu imi iau adio de la persoana respectiva. Nu mai avem ce vorbi. Daca vreodata va avea nevoie de ajutorul meu ii voi acorda acel ajutor poate. Dar nu vom mai fi prieteni.

| Tourniquet a răspuns:

Exact ca bacemi si ca tine. Stiu cum e. Pentru ca chestia asta mi s-a intamplat azi. Si nu m-a jignit in fata, a spus o prostie, fara logica in fata clasei, in ora de tehnologie si aproape ca m-a bufnit plansul. Nu-l credeam asa rolling eyes da in fine, lumea... oh go on

| gabriela a răspuns:

@punct, avatar predestinat? Gluma poate fi de bun simt si de prost gust. Cam pe unde crezi ca te-ai situat? Clarifica cu "prietena" ta!

| georgegs a răspuns:

Pana.la.urma.nu.te-am.jignit.era.o.glumastraight face

| Anca_3311 a răspuns:

Niciodata sa nu arati ca ti-ar pasa...plateste-i cu aceeasi moneda sau sti cum se spune"indiferenta doare"! papa sper ca ti-am fost de folos

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@gabriela: amici doartongue
laughing
s-a rezolvat.
. nu ma simt chiar impacata si nu voi uita asta prea repedeoh go on
dar oricum ai dreptate exista si glume de prost gustwinking
multumesc ca te implicihappy