|

Ce useri de pe TPU simpatizati?

65 Raportează Evaluează
65 răspunsuri:
| a răspuns:

Ray, înțelege odată ca alt chat am făcut pentru ca ai luat o razna zicând "sunt Dumnezeu, e chat ul meu, plecați dacă nu va convine", închei citatul. Nu din alt motiv

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| a răspuns:

Ray, tutoror le-am zis de ce am făcut chat nou. Nu mai abera

| a răspuns (pentru whatevernvm):

Tuturor? Hmm fie! Fie cum o fi!

| a răspuns:

Ray, am explicat la toți asta când au intrat de ce am făcut chat ul. Nu mai abera

| a răspuns:

Ești nebun la cap, Ray.
Ființa ți a zis clar ca nu i-am zis în privat ca ne am mutat sau ceva. Am trimis link și în chat am explicat de ce avem chat nou. Atât
Nu o mai lua razna aiurea ca nu te a mințit nimeni

| a răspuns (pentru whatevernvm):

Mai bine ar fi să vă certați în privat, deoarece terorizați utilizatorul „Qqqjjjvvv" cu răspunsurile voastre. Destul de plictisitor să citești notificări (din propria experiență
și vă rog n-o luați personal)

| a răspuns (pentru BĂBĂCIUNE2006):

O am in ignor nu pot din pacate, imi cer scuze

Care privat? Omul ne a înjurat și ne a blocat pe toți, iar apoi se plânge pe TPU la oameni care îl cred și se pun la mintea lui.
Dacă te simți, e treaba ta

De ce nu scrii si tu despre plato si mutarea chatului

| a răspuns (pentru RAY):

Prefer să nu mă bag deoarece cine știe cât/ce mai zic ăștea și n-am chef de ceartă.

Pa tia trimis plato mesaj sau nu cu mutarea chatului?

| a răspuns:

Ray, tu ai probleme? Serios
Am zis clar ca nu am menționat eu nimic de mutat chat sau ceva și ca doar am dat link și în chat când l am făcut am explicat de 1000 de ori de ce l am făcut. în chat, nu în privat. Ai probleme grave
Iar omului celuilalt tu i ai zis de mutat. Eu nu am zis absolut nimănui ca s-a mutat chat ul. Am dat doar link ul și în chat ul grupului am explicat cred și eu și plato și ryc de 10000 de ori de ce am făcut grupul ala și toată faza.

| a răspuns:

Ray, ia niște calmante și nu te mai agita atât, deja faci spume. Eu am obosit sa ți explic, ține o pe a ta cu prostiile și anarhia și alte mizerii, ma retrag

| a răspuns:

In ultima vreme de cand am cunoscut-o pe BBĂBĂCIUNE2006 s-a dovedit a fi un om deosebit, sincer o spun dupa 7 ani de TPU, acest om este cu mult deasupra multora de pe acest chat

De ce eu?

Stii tu de ce sau lasa misterul sa existe

„acest om este cu mult deasupra multora..." Cu ce am greșit? rolling on the floor

| a răspuns:

Au aparut si tradatori, dupa ce am facut ma chat mai si comentati pe aici, plato m-a facut distrus, ca i-am spus adv, el are iubita si face sex, da cica esti curvar daca esti faci sex neinsurat el spune asta, dublu standart din nou, eu sunt cel rau voi sfinti

| a răspuns:

Amuzant ce sa spun, te ajuta omul ca asta e scopul acestui site,iti creaza site,te ajuta cum poate,ca eu nu am nevoie de socializare,dar am spus hai sa le ajut,logicca m-am enervat, ce sunt eu bataia voastra de joc,TPU inseamna ajutor reciproc nu bataie de joc,tu cum l-am banat pe plato,el a creat chatul si trimiteai mesaje altora ca s-a mutat chatul,pai e frumos,dar tu smechera stii sa te joci cu mintea umana,ai folosit partea care iti convenea tie,tu crezi ca eu nu stiu cum functioneaza manipularea emotionala, iar tu il tradezi iar acum ne dam sfinti,incepem cu dumnezeu, daca eu ca ateu ma credeam dumnezeu oare ce m-as putea crede in fine,daca tu cu master nu stii ce inseamna dublu standart eu ce sa spun,eu sunt rau voi buni,gandesti atat de irational, in fine, te faci ca nu stii, in fine dar e bine, pe viitor numai ajut si asta e, daca exista dumnezeu sa aiba el grija de voi ca eu nu pot mai mult

Https://ro.wikipedia.org/wiki/Sofism
În logica informală și retorică, o eroare este de obicei o eroare în raționament de multe ori din cauza unei neînțelegeri sau a unei prezumții. Unele așa-numite erori nu sunt retoric destinate să apeleze la rațiune, ci mai degrabă la emoție, sau la o dispoziție mai nuanțată. O analiză informală a modelelor retorice în cadrul erorilor nu ar trebui să fie confundată cu argumente riguros formale în logică, pentru că argumentele convingătoare rațional nu necesită să aibă succes. Deși de multe ori folosite în mod neintenționat, așa-numitele erori pot fi folosite intenționat pentru a câștiga argumente. Aceste dispozitive retorice, discutate în detaliu mai jos, sunt: "ignorarea întrebării" pentru a devia argumentul spre problemele irelevante folosind așa-numitul "hering roșu", făcând argumentul să aibă un caracter personal ("argumentum ad hominem") și discreditând caracterul opoziției, "cerșitul întrebării" ("Petitio Principi"), utilizarea "non sequitur", falsul "cauză și efect" ("post-hoc ergo propter hoc"), "alinierea" (toată lumea spune așa), "dilema falsă" sau "eroarea fie-fie", în care situația este extrasimplificată, "stivuirea cărților" sau utilizarea selectivă a faptelor, precum și "analogia falsă". Un alt dispozitiv comun este "generalizarea falsă", o abstractizare a argumentului care mută discuția la platitudini unde faptele chestiunii sunt pierdute. Există multe, mult mai multe trucuri pentru a distrage atenția de la explorarea atentă a unui subiect. O eroare formală bine definită, o eroare logică sau o eroare deductivă, se numește de obicei un argument nevalid. O eroare informală este un argument care ar putea să nu fie convingătoare din punct de vedere rațional.

| a răspuns:

Qqqjjjvvv scuze de spam, dar mi se comenta la adresa mea, ajuti omul si el te face in toate felurile

| a răspuns:

Nu ai spus asta,acum ai inventato pe moment si minti am vorbit cu useri care mi au spus ca au primit ca chatul s-a mutat,deci vrajeala,il avem pa adi care mi-a spus ca a primit mesaj de la alexia ca s-a mutat chatul, cum ai spus-o,ray e rau,vrea sa ne trimita la gazare hai sa fugim pe alt chat,in fine omule,nu are rost sa facem spam,eu unu ma bucu,, continuam sa te consider cumva, ma bucur ca mi ai demonstrat ca nu e asa, ma bucur de toti, fiti fericiti acolo, adio

| a răspuns:

In lipsa de argumente dai spam, ti am spus ca adi a spus ca voi ati spus ca s-a mutat chatul,de ce minti,ca apoi ai inceput cu manipularea e altceva,ingerasi de voi eu sunt cel rau, adica cel care te ajuta e cel rau in conceptia voastra,nu te credeam asa,pe bune nu credeam,dar ma bucur ca mai convins de altceva,acum gata cu drama,sunteti fericiti acolo,nu mi ai argumentat nimic,nu e adevarat ca am facut chatul,ca vam ajutat,ca v-ati mutat, dupa l-am banat pe plato, ca m-a facut plato distrus, asta se discuta rational intr o argumentare rationala, acolo la facultate nu va invatat nimic, folosesti sofisme, ce nu e adevarat?

| a răspuns:

Uite mincinoaso...azi la 22:43
Mesaj primit
Plato
Luni, 15 Iulie 2019, 11:18 pm
happy
Hai aici pe discord:
https://discord.gg/AqpFQX

Acum suntem aici, si cum sa lipsesti?

| a răspuns:

Mi-a trimis și nvmm link-ul aici pe discord în mesaj privat și n-a zis nimic
doar atât...

ce rost are sa minti in halul asta

| a răspuns:

Diana...azi la 22:59
am ți dovadă că nu mi-a explicat nimic
Acesta este începutul istoricului de mesaje directe cu @Nvmm.
Nvmmieri la 22:26
https://discord.gg/Qw5Ta9

Mesaj primit - privat omule
Plato
Luni, 15 Iulie 2019, 11:18 pm
happy
Hai aici pe discord:
https://discord.gg/AqpFQX

Acum suntem aici, si cum sa lipsesti?

adevarul tot se afla degeaba minti, cum nu in privat da unde ai trimis

| a răspuns:

Acum iar te dai victima sfanta, recunoaste ca ai planuit totul cu plato, razvan, ce atatea minciuni, ati planuit totul dela bun inceput, chatul instant s-a facut oare plus acele minciuni, e mesajul lui plato omule tu nu il vezi cum poti sa minti

| a răspuns:

Ma si jignesti dupa tot acet complot

| a răspuns:

Ai primit si tu invitatie
ca s-a mutat chatul
Kerbecsazi la 23:33
da

toata lumea minte

| a răspuns:

Plato a spus ca ne-am mutat tu ai trimis doar invitati atat, dar toata lumea minte omule, tu spui adevarul incredibil, vam dat banare pentru spam, pe buna dreptate, ati dat acel chat la alti useri ce nu e adevarat sa stiu

| a răspuns:

Care privat? Omul ne a înjurat și ne a blocat pe toți, iar apoi se plânge pe TPU la oameni care îl cred și se pun la mintea lui.
Dacă te simți, e treaba ta

pe buna dreptate, incearca asta pe TPU da mesaje cu alt site sa vezi ce bine va fi, spamul este interzis, asta stie oricine

| a răspuns:

Tu nu vezi omule ca scriu la plural, voi ati spus nu tu ai spus, nu am scris tu ai trimis si voi dar acum se afla cine a trimis plato ca cica ne am mutat, tu nu stiai de asta

| a răspuns:

Cand nu ai ce argumente jignesti, eu vad ca e invers, nu poti argumenta nimic decat prin jigniri, recunoaste ca plato a trimis invitati, asa mare ego ai

| a răspuns:

Pe toți cei ce
- nu spamează
- nu fac propagandă religioasă.

| a răspuns:

Plato happy spune exact ceea ce gândește, chiar dacă pe unii îi deranjează.

| a răspuns (pentru Andreeush):

Ai dreptul sa judeci un om si sa il faci in toate felurile?

Evident că nu, însă pe unii îi deranjează adevărul. Oricum el își spune părerea, chiar dacă uneori o spune într-un mod necorespunzător.

De ce este o fata tarfa ca experimenteaza sexul, ce face ea rau? e misogism si de ce e treaba lui sa judece pe alti, aici ajutam atat nu loc de judecata

Ignora l pe Ray, nu a trecut de frustrarea de pe chat. Îl judeca pe plato când de dimineață mă făcea tarfa și pe alții gunoaie din cauza chat ului ala tâmpit

E problema lui cum vede lucrurile.

Corect,asa e, le-am facut chat, le am promovat chat, sau trezit sa iti faca ei chat si acum se dau sfinti, sa auzi si partea mea, m-am enervat desigur

| a răspuns:

Floresdemayo si minorele care intreaba daca au ramas insarcinate dupa ce si-au tras-o.

| a răspuns:

Cu nime. Urasc pe toti din tot sufletul meu.

| a răspuns (pentru Morbid):

De ce?

Si pe mine? raule

| a răspuns (pentru Hecate):

Iar te simti, pisi? Frustrare.
Nu ma simt confortabil sa ma las vulnerabil in fata altora. Oricum numai atunci ma simpatizezi.

A simpatiza înseamnă a deveni vulnerabil?

| a răspuns (pentru Hecate):

Nu are nici o legatura ce zici tu. Si eu pot sa spun ca "simpatizez" cu tine Dar nu e adevarata chestia asta, nu am de unde sã stiu cum esti tu ca persoana. Pot doar sa-mi imaginez pe baza unor raspunsuri/mesaje.

A fii vulnerabil/ã dupa mine inseamna sa nu-ti pese de parerile celorlalti/ sa fii mandrã/u de ce simti. Nu trebuie sa simpatizezi cu nime...

Nu-s mândra de ce simt in general.
Nu trebuie...

Adica a iti spune slabiciunile daca spui ca placi pe cineva

Sau sa nu te mai contrazici si judeci.

Totul trebuie trecut prin filtru gandiri critice, absolut totul

https://:///......arth-ever/

Si eu

| a răspuns:

Păi...stai să mă gândesc
Ray, DoarBogdan, Minrest, SilentRain, Darkmagic, AlfaAttitude, Hammurabi și mai sunt mulți, mulți care-mi par simpatici.

Dacă nu îmi dai 10 lei tot degeaba mai menționat laughing

| a răspuns (pentru SilentRain):

laughing

Si nici nu m-am straduit laughing)))

Sa stii ca si tu imi esti simpatica laughing
Ai o energie frumoasawinking

| a răspuns:

Nevermore ca m-a invatat manele

| a răspuns:

Nu zic ca simpatizez, imi e frica de orice fiinta necunoscuta din viata reala sau de pe internet si nu imi place sa fiu abordată in general dar singurul pe care il consider ok e Ray(doar lui i-am reţinut numele, pe ceilalţi ii stiu dupa pozele de la profil da gen aia care raspu d la intrebarile mele handicapate, multumesc si voua ca va stiti)

| a răspuns (pentru LEG24rot):

Este o mare onoare pentru mine sa stiu ca sunt apreciat de dumeavoastra, uite ca la tine nu ma asteptam, nu te am ajutat asa mult si totusi ma pomenesti, alti care le am ajutat ma face in toate felurile

| a răspuns:

Am lipsit un timp, cred ca pe la jumate de an, nu mai stiu de ce da cand am intrat am gasit useri noi, dar tot tu ai ramas pe aici dintre cei la care imi amintesc numele
(p.s. life ain't fair, e doar începutul) (plus ca imi plac intrebarile tale)