| DracuIa a întrebat:

Daca ai avea 1 milion de euro ai mai lucra pentru altii?
Intr-adevar nu e o suma uriasa dar poate pentru unii, iar ajuta sa-si deschida propria firma si sa numai fie "sclavi" pe salar mizer

15 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu. Așa că îmi pare bine că n-am.

| dullcat a răspuns:

Ti se pare ca toti care au castigat la loto au putut trai fara sa mai lucreze ever? Exista o vorba pe aia vin, pe aia se duc.laughing

Răspuns utilizator avertizat
| dullcat a răspuns (pentru DracuIa):

Asa e vorba, inlocuieste aia cu penis.

| Hyperion7 a răspuns (pentru dullcat):

Mi-a luat un pic să mă prind laughing

Răspuns utilizator avertizat
| dullcat a răspuns (pentru DracuIa):

Nu eu am inventat-o.laughing Dar mi se pare relevanta atunci cand vorbim de orice suma de bani pentru care nu ai muncit.

| J0B0MAT a răspuns:

Da, m-aș plictisi să nu fac nimic.Mi-aș deschide o afacere.

| Hyperion7 a răspuns:

Pentru alții nu, însă mi-as dezvolta un business propriu.

| wildthing a răspuns:

Nu

| blackann a răspuns:

Nu

| sammie a răspuns:

Da, as mai lucra insa, doar in zilele cand am chef si am o stare buna.

| Miruna333 a răspuns:

Da

| Parakeets a răspuns:

Acum depinde, domnule Dracula, că și șefii sunt "sclavii" statului și mulți, da, ce-i drept ei au pâinea și cuțitul, dar depind și ei într-o firmă de alții sau alții, angajați, îi pot pune în dificultate.

Sub o formă sau alta toți suntem sclavi unii pentru alții. Dar mna, cei care chiar sunt mai lejeri sunt cei cu postul de freelancer sau om care lucră de acasă ori nu interacționează decât cu un robot sau clienții. Dar în rest, cei care au firmă cu mulți oameni, depind de acei oameni.

Dar ca să răspund totuși la întrebare. Eu una, știind și că nu am talent înăscut la anteprenoriat, chiar nu m-aș risca. Eu una aș lua pământ, mult pământ și o casă frumoasă for me. happy De la istorie, de pe vremea primelor așezări și a primei societăți, știu că, pământul, moșia a însemnat mereu un semn de putere, de avere chiar de respect în societate. Deci o afacere o pot pierde foarte ușor dacă nu mă pricep, dar cu pământul și moșia pot face multe. Mult mai multe. happy

| wahaha a răspuns:

Da