| KindKid17 a întrebat:

Fetelor, voi vreti sa fiți salutate de baieți mai intai? Sau voi ii salutați primele? Argumentați! Ma confrunt cu problema asta la scoala...

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Okay,sorry!winking

13 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Nah, ei salută de obicei pentru că eu-s în universul meu și greu ies de acolo.

| Liviu a răspuns:

De obicei salut primul, dar coinaci de 14 15 16 17 ani nu prea ii salut eu primul, sunt mai mare, ii las ep ei, daca nu se respecta ei, eu de ce sa fac pasu asta? Eu salut pe cine ma salutat si punct.Nu mor in C*ru nimanui si asta trebuie sa inteleaga toti. Unii oameni doresc sa fie in lumea lor, iar eu sunt in a mea. xD

| LoveSleep a răspuns:

Gândești prea mult. Dacă vrei saluți, dacă nu, nu.
In general ar fi ok daca ai saluta tu, pentru că ea e fata. Fetele te salută doar într-o singură ipostază. În vis. Și știi cine ești în vis? Eu laughing
Nu m-am putut abtine.
Pe viitor, când ai pretentia să te salute o fată sau să-ti dea mesaj, gandeste-te la faza aia : "Pentru băieții care vor să le dea fetele mesaj: Vreți florile înainte sau după?".

| RainmakerX a răspuns:

Esti baiat... saluti primul manwinking

Daca nu iti raspunde la salut atunci nu o mai saluti alta data.

Nu e mare lucru tongue

| KindKid17 explică (pentru RainmakerX):

Ma saluta stai chill manwinking Doar voiam sa stiu cum sa procedez sa n-o dau in bara

| RainmakerX a răspuns (pentru KindKid17):

Okay,sorry!winking

| Florentina9210 a răspuns:

Nu obisnuiesc sa ma bag eu in seama prima.

| gemeni6226 a răspuns:

E de la sine inteles si cei sapte ani de acasa ca baietii trebuie sa salute primul.

| UnBroken2016 a răspuns:

Vorba este ca el saluta primul. CIne a inventat toate rahaturile astea nu stiu. Probabil o femeie care nu prea era bagata in seama.

| MissADEEL a răspuns:

Salută care din noi are inițiativa. Indiferent de sexul persoanei respective, dacă nu ai inițiativă în viață, dacă stai să aștepți să primești, în loc să te duci tu să obții lucrul acela, pierzi. Ți-l suflă cineva mai puțin pasiv la acțiune. Consider că și aici se aplică.

| MayaD24 a răspuns:

De obicei eu îi salutam, dar mai nou prietena mea mi-a spus sa nu ii mai Salut prima ca nu e femeiesc.
De atunci nu ii mai Salut prima și îi las pe ei sa ma salute. Ce e ciudat iti vei da seama cine tine la tine adică cine te saluta. happy

| MistretulPufos a răspuns (pentru MayaD24):

Saluut!

| DoarBogdan a răspuns (pentru MayaD24):

Bunawinking

| Idkidk a răspuns (pentru MayaD24):

Salut, nu te cunosc, dar salut!winking