| Roxanamihaela25 a întrebat:

Heii,mâine am programare la veterinar și nu știu dacă mă lasă cu, cățelul în autobuz...Voi ce credeți.El este foarte mic o sa il bag in geacă..Mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| Donsavas a răspuns:

În geaca il poti baga. Dacă stai deoparte cu el si ai bilet/abonament pentru tine, nu e nicio problemă.

| Roxanamihaela25 explică (pentru Donsavas):

În sfârșit cineva care mă înțelege și răspunde la întrebare fără să se amuze..mulțumesc frumos. Oricum o să-i mai las șoferului niște bani în plus.

| Donsavas a răspuns (pentru Roxanamihaela25):

Cum consideri tu, desi nu cred ca esti nici prima nici ultima persosna care transporta in autobuzele ratb animale si nu plătesc. Dacă mergi cu unul privat, atunci nu cred că te lasa dar poti incerca. Multumesc si eu pentru comentariu si funda! Seara frumoasa

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Tu vrei sa bagi catelul in geacă laughing

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Cred că nu o să-l deranjeze prea mult. De știut, trebuie să știe că ești însoțită de un cățel. Asta, pentru a evita unele neplăceri (ex: să nu te oblige să cobori la prima stație, fiindcă i-ai ascuns faptul că-l transporți). La cât de ciudați sunt oamenii, oricând se poate trezi cineva, cu chef de ceartă, pe motiv că nu suportă animalele, ori că au alergie la ele.
Nu trebuie să-i lași bani în plus șoferului (eventual, poți să-i dai banii fără să-i iei biletul). Îi spui că îl ții pe genunchi, în autobuz (să fie împăcat cu gândul că nu îi va lasa păr pe scaune). Să ai la tine carnetul de sănătate. Necesar, atât pentru transport, cât și pentru veterinar.

| SG1995 a răspuns:

Depinde eu când eram la liceu am transportat o pisică cu autobuzul cu care făceam naveta noi liceeni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa bagi cãtelu in geantã?rolling on the floor
Nu cred cã e o idee prea buna.

| Roxanamihaela25 explică (pentru anonim_4396):

În GEACĂ?‍♀️ el s-a lovit la cap si de atunci nu mai latră nu mai face absolut nimic..doar am întrebat dacă mi se dă voie cu el.