| Andrei23186 a întrebat:

Ce alimente te pot ajuta sa cresti in inaltime mai repede?
Stiu ca suna ridicol dar doar am intrebat

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Proteinele,de unde stim asta? stim ca deficienta de proteine duce la o deficienta de crestere cu 20% - 40 % in randul copiilor care sunt mai mult infometati, crestem cand dormim deci conteaza, sportul ajuta si el, dar alimentatia conteaza mult

| Andrei23186 explică (pentru RAY):

La varsta mea de 16 ani impliniti in august si 1. 70cm, tinand cont ca nu am mai crescut de 3-4 luni(oricum am stat aproape mereu numai pe calculator, am gresit) crezi ca pot ajunge la 1.80 cu o alimentatie sanatoasa si sport?(mult sport)

| RAY a răspuns (pentru Andrei23186):

Da,cred,nu sta pe pc man nu e sanatos deloc