| mamasiita a întrebat:

Voi ce credeti despre oamenii obezi sau supraponderali? i.ati spus cuiva ceva ce sa se lege de numarul de kiligrame?

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este o problemă medicală, trebuie să învețe să mănânce, dozările hormonale.
Pa, pa.

| mona a răspuns:

Primul lucru la care ma gandesc cand vad o astfel de persoana este ca aceea persoana sigur are vreo boala sau ceva de genul asta, nu am jignit niciodata o persoana obeza sau supraponderala

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca un om e gras e o treaba, daca e obez ii spun ca nu e deloc sanatos si ca trebuie sa slabeasca... bineintele daca sunt in astfel de relatii apropiate cu persoana

| neutrino a răspuns:

Si ei au dreptul, si la Dragoste si la Sex si de obicei, acest drept si-l exercita mai mult decat cred cei "uscati".

| mamasiita explică (pentru neutrino):

Nu te pricepi deloc la raspunsuri.mai bine renunta. tesfatuiesc sa nu mai dai raspunsuri pe TPU

| sofisis a răspuns:

Fiecare om este fix asa cum vrea Dumnezeu ca el sa fie.
Eu nu judec pe nimeni si niciodata nu m-am legat de aspectul fizic al cuiva.
Daca e sa comentez, comentez despre comportament, cultura etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am voie sa n-am nicio parere? nu inteleg de ce cand se intampla lucruri satanic de prostesti peste tot singura preocupare prosteasca e sa fim slabi

| Maioru a răspuns:

Trebuie sa te gandesti ca nu intotdeauna oamenii obezi sunt asa ca mananca foarte mult. Unii sunt asa datorita unei boli, unor afectiuni cu care lupta de mai mult timp si nu au ce sa faca. Oamenii supraponderali sau cu obezitate excesiva au un risc de morbiditate foarte mare, se simt complexati, dezavantajati si trebuiesc ajutati