| AlexDorinel a întrebat:

Https://www.g4media.ro/......reste.html

Oare au dreptate cei de la Centrul European de Control al Bolilor?

Anul trecut știu că au scăzut cazurile până în iunie,după ușor ușor au crescut până în august, după iar au scăzut și după au crescut dintr-o data în Septembrie.

Sper ca domnul Florin Cîtu sa nu ridice restricțiile până în septembrie și să vaccineze cat mai multi copii(mai ales că vin examenele acum, exista un mic pericol de infectare și acolo).

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu Citu vaccineaza pe nimeni.
Gata in Romania campanie da vaccinare s-a terminat.
Singurul lucru care ne ajuta acum e norocul si cam atat

Răspuns utilizator avertizat
| suntserios a răspuns (pentru AlexDorinel):

Rapeluri... Prima doza sub 20.000 si va scadea. Atat au vrut romanii. Restul au mai mare incredere in aghiazma si in dacii liberi.

Răspuns utilizator avertizat
| romeo78 a răspuns:

Din septembrie se vor înmulți cazurile de viroze respiratorii, răceală și gripa sezonieră. După vaccinul anti covid, urmează vaccinul antigripal. Iar, dacă, oamenii nu vor mai fi conștienți că trebuie purtată masca în spații închise va fi o explozie de cazuri de gripă.

| Bluestar15 a răspuns:

Ideea de vaccinare a copiilor e o aberatie si efectele sunt cumplite (au murit suficienti copii si tineri in urma vaccinurilor). Realitatea e simpla: covidul a ucis 227 de romani in tot anul 2020, adica e mai putin periculos ca o biata gripa. In schimb, vaccinurile cauzeaza miocardite (probleme cardiace), trombocitopenii (afectiuni grave de sanatate) si cine stie cate alte asemenea boli grave. Uite sursa care arata cati romani au murit de covid anul trecut: https://www.national.ro/......22034.html Si uite o sursa care indica faptul ca in Norvegia vaccinurile sunt mai periculoase decat virusul (se vorbeste despre astrazeneca, dar stai linistit ca nici celelalte nu-s mai pasnice): https://www.fhi.no/......e-in-norw/

| Cracanul a răspuns:

De ce postezi asa des? Vrei sa dobori un record?