| Jus7t a întrebat:

Mi-am făcut acum ceva luni vaccinul (pfizer, doua doze) si ma gândesc dacă sa o fac pe a 3 a când e timpul, probabil am sa o fac dar ma întreb...noi trebuie sa ne facem de acum din 6 în 6 luni mereu?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
Răspuns Câştigător
| eckblume a răspuns:

Momentan doza a treia este recomandata pentru cei vulnerabili. In contul tau iti apare cat este valabil certificatul verde/ cand iti expira. E valabil mai mult de 6 luni.
* In caz ca nu ai cont pentru obtinerea certificatului verde.
https://www.analizeonline.ro/......licat.html

| Jus7t explică (pentru eckblume):

Tu ai vaccin parca, nu?

| eckblume a răspuns (pentru Jus7t):

Da, certificatul e valabil aproape 10 luni la mine. Asa imi arata pe aplicatie

13 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Nu se stie, asteptam sa vedem ce se mai anunta, din cate am inteles nici doza 3 nu e pentru toti ci pentru populatia vulnerabila, si eu tot cu Pfizer m-am vaccinat si astept sa se anunte ceva oficial.

| Jus7t explică (pentru Drimmero):

Deci trebuie sa se mai anunțe.Asa fac și eu, mai aștept, da eram curios poate o fi apărut deja ceva...ar fi aiurea sa te vaccinezi pana mori din 6 in 6 luni laughing

| Drimmero a răspuns (pentru Jus7t):

Da, momentan din ce am auzit cea mai breaking news stire despre vaccin e despre a 3-a doza ca momentan ar face populatia vulnerabila (varstnicii, persoanele cu boli cronice), daca e sa facem si ceilalti nevulnerabili il facem

| Jus7t explică (pentru Drimmero):

Poate ne cresc coarne.

| Jus7t explică:

Mi-am* etc.

Răspuns utilizator avertizat