| Daniel1509 a întrebat:

As avea si eu o intrebare, desi slabe sanse sa gasesc o rezolvare. Am aproape 19 ani, sunt un baiat cat se poate de normal 1.78 inaltime, 68 kg, sunt normal.nici gras nici slab, nu am nimic care sa ma diferentieze de alti baieti, daram o problema:

De cand eram foarte mic mi-am petrecut timpul exclusiv doar in compania fetelor, neavand nici macar un prieten baiat. Cu timpul am inceput sa ies din ce in ce mai des afara cu fete. Am inceput sa ma integrez in grupuri de fete, la fel de bine ca o fata. Am crescut si am inceput sa fiu atras de fete.si am intrat in relatii, de obicei scurte sau foarte scurte. Totul se termina rapid, fara sa ne certam sau fara sa existe un motiv de despartire. Ramaneam cu un gust amar, sufeream dar incepeam o alta relatie si imi trecea. Pana cand si aceasta noua relatie se termina brusc. Mi-am pus problema ca e din cauza grupului.mi-am gasit o iubita din afara cercului de prietene.toate bune si frumoase.era totul bine.era prima data cand simteam ca plutesc.ma indragostisem rau de tot de ea.am facut dragoste.credeam ca este fata cu care voi ramane tot restul vietii.Brusc insa, cand imi era lumea mai draga ma suna si imi spune plangand ca de fapt ea are si un alt iubit cu care sta de 3 ani si ca de fapt tot ce a fost cu mine a fost doar o aventura.Am plans ca un bou cateva zile, alaturi de mine stand o prietena foarte buna si incurajandu-ma ca este totul bine si voi gasi dragostea in alta parte. Dupa ceva timp, iata-ma impreuna cu aceasta prietena.a mers totul bine 6 luni de zile..sau asa credeam eu.azi dimineata ma suna..si imi spune foarte senina ca de fapt nu s-a indragostit niciodata de mine, ca intreaga relatie cu mine a fost doar ceva gen "prietenie cu beneficii", ca ii place sa faca dragoste cu mine si ma place ca prieten..amic..dar nimic mai mult..si ca nu mai poate continua sa ma minta. Incep sa o iau razna, sa imi doresc sa mor si sa nu mai stie nimeni nimic de mine niciodata. De ce nu mai exista fete serioase care sa doreasca ceva serios? Planuiesc sa ma omor, voiam sa arunc in fata metroului, dar mi-e frica, nu de moarte, ci de faptul ca as putea sa nu mor direct, sa ma chinui, sau sa supravietuiesc.

Voi ce ati face in locul meu? Este ceva de facut sau sinuciderea e singura varianta?

Răspuns Câştigător
| Oana92 a răspuns:

Doamne fereste! Cum sa te sinucizi? Nu esti sanatos la cap? Esti tanar, esti la inceput...ce iti imaginezi, ca o sa-ti gasesti acum, la varsta ta, sufletul pereche? Distreaza-te, traieste intens totul si ai rabdare, o sa vina si fata potrivita.

Moartea nu e niciodata solutia, e singura chestie ce nu mai are rezolvare. In rest toate lucrurile au o rezolvare!

13 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

Du-te la consiliere la psiholog [eventual daca ai unul in scoala]. Ti-ai dat tu singur viata ca sa ti-o iei tu singur?

| Daniel1509 explică (pentru ywar):

La psiholog pentru ce? Pentru ca fetele mai nou vor dor sex? Doar sa se distreze? Ca pun suflet ca un bou? Ca atunci cand faceam dragoste cu ea pentru mine era ceva intim si din dragoste, iar pentru ea doar sex. Viata e de tot rahatul. Nu mi-am dat viata singur, as fi fost prea masochist sa fac asta. Mi-a dat viata mama cu tata, si atat, apoi nu mi-au fost alaturi cu nimic, erau prea preocupati sa se imbete ca animalele, sau sa ma bata. Stii ce nu inteleg? Daca vrei sa fii doar prietena cu un baiat, de ce incepi o relatie? Mai ales ca ea a facut primul pas...sunt eu nebun ca sa merg la.psiholog?

Psiholoaga din liceu e o tanti betiva, care nu da doi bani pe elevi, cu atat mai putin sa consilieze pe cineva. Viata aiurea..no?

| sofisis a răspuns (pentru Daniel1509):

Esti chiar atat de las? WOW...esti mai sensibil ca o fetita la pubertate.
Te plangi ca fac fetele sex cu tine? Asta-i buna!
Nu te mai arunca cu capul inainte mereu. Incearca sa nu mai pui suflet asa din prima. Ce Dumnzeu...Se stie ca orice relatie tine exact atat cat trebuie sa tina. In loc sa te bucuri de tinerete, tu stai si te lamentezi si planifici cum sa te omori. Daca atat te duce capul, fa-o.
Imi pare rau pentru copiii pe care ai putea sa ii ai in viitor. Raman nenascuti pentru ca tatal lor este o mica pi**a care isi plange de mila ca vor fetele sa faca sex cu el.

| Daniel1509 explică (pentru sofisis):

Nu ma arunc cu capul inainte, dar la inceput totul este bine si frumos. Nu ma plang ca face cineva sex cu mine, ma plang ca doar atata vor. Atat pot eu sa ofer? Sex? Daca atat pot si atat se vrea de la mine la ce dracu sa mai exist? Sincer mi-a placut felul un pic brutal cum msi certat, chiar iti multumesc ca mai facut sa zambesc. In mare parte stiu ca ai dreptate...de fapt sper sa ai dreptate. Tu ai o relatie frumoasa? Sau te multumesti sa faci sex si sa treci la urmatoarea fata?

| Coarna_Mihai_1990 a răspuns (pentru sofisis):

laughing Unde as avea si eu norocu` asta laughing, relatia serioasa vine si ea, nu-i problema dar in data ce, fetele vor doar se de la mine de ce nu le-as oferi... adica na fiecare cum e happy eu n-as fi refuzat cam deloc happy, ca oricum relatii serioase vor aparea la un momendat big grin

| ywar a răspuns (pentru Daniel1509):

Nu te duci la psiholog pentru ca esti nebun! Nu te duci la psiholog ca sa faci pe interesantul! Du-te la biserica si roaga-te pentru sufletul tau ori vorbeste cu duhovnicul tau. Forta rugaciunii este mare si te va ajuta sa reajungi pe calea cea buna!

| sofisis a răspuns (pentru Daniel1509):

Eu sunt fata. Ma marit vara asta. Dar am avut si eu relatii care nu au durat mult si pot sa iti spun sincer ca nu a fost vina lor. Nu eram eu pregatita psihic pentru ceva mai serios. M-am asezat cand am simtit ca pot si ca a venit vremea. Deci nu mai dramatiza, ca nu ai absolut nici o problema.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi dai un id de mess sau ceva ca sa putem vorbi mai usor? happy

| irrumator30 a răspuns:

Daniel, nu dispera. E bine sa fii inconjurat de un grup de fete. Daca ele nu doresc de la tine nimic altceva decat sa le fii prieten cu beneficii, da-i bataie, "beneficiaza" si tu. Ia-le la rand pe fetele din cercul tau de prieteni. N-are rost sa ai ganduri sinucigase. Ce-i al tau e pus deoparte! Intr-o zi va aaprea si fata care sa vrea sa fie cu tine. Pana atunci, beneficieaza la greu de toate prietenele tale.

| Magic4Ever a răspuns:

Pai,ce fel de barbat ai fi daca te-ai da batut asa de usor?! Nu trebuie sa te sinucizi! Gandeste-te la familia ta.Mai asteapta. Timpul vindeca totul!

| Daniel1509 explică (pentru Magic4Ever):

Eu nu pot schimba mentalitatea si dorinta nimanui.As vrea sa cred ca nu am eu noroc si la altii este mai bine, ca alte fete vor ceva serios. Dar asa ghinion sa am? Daca ma gandesc la familia mea...ma omor imediat laughing m-ar ajuta sa stiu ca doar eu am ghinion, si ca sunt in lumea asta si fete care iubesc si apreciaza un baiat care vrea ceva serios...sau sa apara cinevw care sa imi zica ca are o relatie frumoasa si ca se poate.mi-as dori cu adevarat sa mor, dar sigur nu as avea curaj. Sunt ca o epava, nici sa ma scufund nu sunt in stare

| Petrut_Balcu_1991 a răspuns:

Eu zic sa te arunci de la et 10..mori sigur, nu mai suferi, nu mai ai problema in dragoste, nu iti v-a duce nimeni lipsa.dai bataie!

| Daniel1509 explică:

Dupa ce ca esti vulgar, nici nu stii sa citesti. Am zis ca as vrea dar nu sunt in stare. Nu pot. Nu vreau atentia nimanui, mai ales a ta. Esti obsedat rau