| lllorenusssuumeu a întrebat:

TPU:3 vreau sa fac sex cu prietenul meu dar nu stiu cum sa ma comport sa il fac sa se simta bine el trebuie sa stea peste mine sau eu peste el? si mai am o problema am sani mici oare il deranjeaza? si altceva ce mai trebuie sa fac nu vreau sa ii ating penisul cand facem sex pentru ca mi-e rusine si chiar nu vreau altceva ca sa il fac sa se simta bine dau funda multumesc.

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Stai tu peste el, in acest fel sanii tai vor atarna si astfel el ii va observa.

| Alcyon a răspuns:

Cati ani ai? Daca ai sub 18 ani, te sfatuiesc sa mai amani putin inceperea vietii sexuale. Nu e ceea ce vezi prin filme, te asigur. Cu viata sexuala, apar si problemele de genul: sarcini nedorite, avorturi, anumite afectiuni ginecologice. Relatiile din adolescenta in general nu dureaza, fiindca partenerii sunt instabili. Azi iti place de unul, maine de altul si tot asa. In felul asta, ajungi sa umbli din pat in pat si sa te umpli de tot soiul de boli (retine ca prezervativul te protejeaza doar 70% prin urmare poti lua BTS-uri cu tot cu protectie). Pe langa asta, te-ai gandit ce te faci daca ramai insarcinata? Un copil ti-ar distruge viata. N-ai mai avea timp de scoala, ar trebui sa te angajezi undeva, ca sa-l intretii. Sa stii, ca se-ntampla mai des decat crezi. Unele femei raman gravide cu tot cu prezervativ (ala te protejeaza 90%, daca e folosit CORECT, ceea ce in practica nu se prea intampla). O sa stai in fiecare luna cu groaza sa nu ramai gravida si dac-o sa-ti intarzie menstruatia, o sa zici ca esti paranoica. Stai linistita, ce-ti trebuie sa te legi la cap? Dupa intrebarile pe care le pui, imi dau seama ca n-ai pic de experienta. Mai bine incercati sa va explorati reciproc, sa aflati ce va place si ce nu va place, fara sa treceti la relatii sexuale. Daca nu esti pregatita psihic pentru asta, crede-ma, n-o sa-ti placa deloc.

| Doηηa a răspuns (pentru Alcyon):

Nici ea nu mai știe câți ani are...

| iubaretulcata a răspuns:

Daca ai virsta necesara este normal sa faci asa ceva odata si odata o vei face nu conteaza daca stai deasupra sau dedesubt sa stii ce ai de facut si cum sa o faci, deci clar sa fiti protejati cu prezervativ...este sanatos si igienic si fara probleme nu este necesar sa il atingi va face el tot daca stie traiesteti clipa...

| C96 a răspuns:

Nu trebuie sa programezi data cand o sa se intample, incearca sa lasi sa cuga lucrurile de la capat nu ai de ce sa te simti jenata de el pentru ca sunteti impreuna acum va cunoasteti corpurile, o sa vezi o sa decurga lucrurile de la sine, iar pozitile sa va vina in cap pe loc, nu incerca sa faci un plan, o sa fie bine, ai grija, protejati-va!
Sper ca te-am ajutat!