| Angelique a întrebat:

Puteti sa-mi scoateti predicatele nominale din textul de mai jos va rog ca eu le-am scos dar vreau sa fiu sigura ca e bine, Funda pentru cel mai bun raspuns!
Textul:Eram inca prea mic pentru a-i fi putut patrunde firea si cugetul.
Numai tarziu putui sa aflu.ca Tata era de o exuberanta si de o volubilitate deosebit de simpatica, atunci cand se nimerea sa se simta in largul sau.Mai aflam ca era un liber-cugetator, desi preot. Exemplul sau prindea, caci era sugestiv si viu...Toate astea si atatea altele insemnau insa prea putin pentru un osandit sa ramana pana la urma un nemultumit.Acasa era calm si rar la vorba, dar nu ursuz

Răspuns Câştigător
| DewMountainDew a răspuns:

Sper sa fie astea: eram prea mic, era de o exuberanta si de o volubilitate, era un liber cugetator, era calm si rar.happy nu ma prea pricep, dar sper sa fie asteahappy:*

2 răspunsuri:
| TheBloodyRoses a răspuns:

Dupa mine cred ca sunt astea : eram prea mic,era de o o exuberanta si de o volubilitate,era un liber-cugerator, era calm si rar, desi nu stiu daca sunt in totalitate bunebig grin.

| Twerty a răspuns:

Eram mic // era de o exuberanta si de o volubilitate deosebit de simpatica// era un liber// era sugestiv si viu//ramana nemultumit // era calm si rar