| LoveAndPeaceRo a întrebat:

Sal,
Sunt masterand in management si expertiza contabila si ma intrebam, daca ma las exmatriculat din facultatea in care sunt acum, ma pot inscrie la alta in alt domeniu de masterat?(ex drept sau altceva?) sau trebuie sa fac cerere speciala la secretariat sau in alta parte? sau pot merge dupa ce termin acest masterat la alt masterat direct?

2 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Ca sa faci master-ul trebuie sa ai facultate terminata si luata.

Daca ai deja facultatea facuta cu diploma, atunci poti sa te inscrii unde vrei tu la masterat (cu mici exceptii, dar nu e cazul tau cred).

Daca nu ai facultatea terminata cu diploma, termin-o intai.

| LoveAndPeaceRo explică (pentru cristimihailov):

Facultatea este terminata, doar ma intrebam daca ma pot inscrie la alt master si cum sa fac big grin
Dar m-am razgandit, raman tot pe domeniul asta pana la urma big grin