| Apa13 a întrebat:

Ce parere aveti despre relația compusă dintr-o moldoveanca și un tigan? Pareri sincere ca rog

144 răspunsuri:
| acerr a răspuns:

Ce se aseamana se aduna
fiecae om are propia valoare, acum daca nu sunt pretentiosi si s eiubesc e f bine. Gusturile nu se discuta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu realizezi ca konecter e tigan?
Andra e tiganca? Stefan banica e tigan senatoru madalin voicu e tigan, ruby e tiganca iliescu probabil e si el tigan tiar fi rusine sa iesi cu astia pe strada care in afara de iliescu sunt demni de toata lauda nu ai avea demnitate sa iesi cu aceste persoane? Da cine esti tu ce ai realizat tu in viata asta te crezi asa de superioara? Lasand un raspuns rasist si xenofobil ai aratat ce fel de persoana esti. e adevarat ca am gresit si eu dar am facut-o fiindca tu ai generalizat cu tiganii si te crezi mare om si sfant sa stii ca rasismu e o boala psihica.

| Simpatic a răspuns:

Daca nu ar fi fost in mintea ta o urma de indoiala, de ce ai mai fi pus intrebarea? deci te indoiesti, stii probabil ca ceva nu este bine!
Am zis probabil, in rest prejudecati vor fi mereu, indiferent cine cu cine umbla.
Si in SUA cat is ei fondatorii si promotorii democratiei moderne (Caci democratia a pornit din Grecia antica, de acolo si cuvantul demokratia, format din demo si kratos) inca persista rasismul si asta spune tot.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Simpatic):

Uita-te si tu marele intelept utilizaror billie ce raspuns demn o dat

Moldovencele care se incurca cu tigani n-au demnitate, eu ca moldoveanca n-as putea sa ma incurc cu un tigan, n-as mai avea demnitate, mi-ar fi si rusine sa ies pe strada. Cele ce se incurca cu tigani chiar sunt niste... nu exista cuvant in romana sa le descrie.

Eu unu imi cer scuze moldovenilor care sunt cinstiti si drepti si muncesc cinstit dar nu ei.

Iti dai seama ce o scris ca si ar piede femeia demnitatea si i ar fi rusine sa iasa pe strada cu un tigan
Si ca cele care se incurca cu un tigan sunt...
Adica lui maruta iar fi rusine si si-ar pierde demnitatea daca ar iesi pe strada cu etnica andra care e un exemplu pentru societate
Nevestei tiganului konecter care era o blonda ce arata ca o papusa iar fi si ei rusine, sa nu mai zic de konecter si senatoru madalin voicu care e foarte inteligent si e tigan si sunt zeci de cazuri de tigani care sunt foarte inteligenti sunt cinstiti si oameni dea dreptu iar ei iar fi rusine cu asemenea valori sa iasa pe strada really? Ok nu mai zic nimic am si eu o perioada foarte stresanta si mai gresesc si eu dar eu am fost discriminat de multe ori si marginalizat si cand e vorba de rasism ma aprind.ea zicea inclusiv tu ca ii bag in aceeasi oala ceea ce ea o facut deja cu tiganii. si eu am moldoveni in curte si sunt oameni cinstiti lucreaza in politie copii lor sunt demni de toata lauda da nu cred ca lear fi rusine sa iasa cu iliescu care e tigan sau cu stefan banica junior. inca o data imi cer scuze ca am generalizat dar acest utilizator rasist ce tocmai o facut xenofibism m-a scos din minti.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru anonim_4396):

Si tu n-ai facut sau ce?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Nu zic nu mi-am cerut scuze daca nu ai observat dar sa spun o asemenea aberatie ca mi-ar fi rusine sa ies cu un tigan si mi as pierde demnitatea e demn de toata jena. adica lui maruta ii e rusine cu andra si isi pierde demnitatea, de aia o lauda atatia romani si straini ..in fine. eu macar am avut bunu simt de a mi cere scuze moldovenilor ce sunt oameni ok.
Ceea ce m-a enervat e ca mi-a zis ca ii bag pe toti si generalizez da ea nu s-a uitat la ce o scris ca o facut atac la adresa tuturor tiganilor.
Si sa legat si de romani ca avorteaza si etc iti dai seama ce chestie. repet incestu ar trebui pedepsit cu moartea si unii moldoveni o cam dreg zilnic i-am dat ei un link in care dovedea afirmatia mea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca e un baiat diferit si il iubesti si ai incredere in el
Mutativa undeva amandoi va luati un serviciu si finito
Parintii daca te iubesc ar trebui sa iti fie alatur chiar daca ai facut o alere ce nu le o convenit lor din motive rasiale. fa ce simti si nu te lasa influentata de nimeni nici macar de parinti tai. pana la urma e alegerea ta si ar trebui sa iti fie respectata.ei ar trebui sa inteleaga ca nu toti tigani sunt la fel si ca sunt si tigani drepti, cinstiti si civilizati cei drept mai rar da exista.
Parintii tai nu ar trebui sa tina cont de ce va spune lumea si ar trebui sa iti fie alaturi daca te iubeste cu adevarat si la bine si la greu.ei trebuie sa inteleaga ca nu etnia defineste un om ci felu lui de a fi. tiganii au fost mereu marginalizati de romani si discriminati
Nici lor nu le este usor sa se integreze sau sa intemeieze o familie cu o romanca.
Din pacate ne aflam in secolu 21 dar avem mentalitate de evul mediu stagnam la nesfarsit nu-i de mirare ca suntem rasul europei.nu degeaba avem celebru imn desteaptate Romane.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Stii ca se intampla sa fie tigani profesori, medici, samd, nu? E trista abordarea asta a ta, si din pacate sunt multi care o adopta. Daca e OM, conteaza ce culoare a pielii are?

| GabiDumitrescu a răspuns:

Ce bine ti-ar prinde tie o sesiune de o saptamana la bulau...

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Alexandrionelu):

Si astia au drept de vot... si astia fac copii pe care ii educa la fel de idioti ca ei. Om fi avut noi disputele noastre, dar aici sunt 101% de acord cu tine.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Vikaa):

Hai nu supraevalua romancele. Alea din Venezuela si Thailanda le cam dau mucul la vc si prostitutie... happy

| AndreeaDinu255 a răspuns (pentru Vikaa):

Păi înseamnă că și tu ești la fel daca bagi tot o țiganii in aceias oala ..vai de capu tau vorbesti de altii, dar cum prinzi un țigan esti rupata in gura după el...

| GicaGigekGica a răspuns:

Auzi ma la asta ca moldovenii au facut tara de ras. In primul rand cei care conduc tara au facut-o de ras, nu poporul, iar in al doilea rand crezi ca in moldova trebuie sa iti fie frica sa iesi pe afar ca te violeaza? Nu, trebuie sa fii prost sa crezi asta. E adevarat ca moldovenii sunt mai necivilizati dar tot din vina celor ce conduc tara...

| GabiDumitrescu a răspuns:

Tara noastra a fost facuta de ris de toti imbecilii plecati pe afara ca sa faca orice altceva dar numai sa munceasca nu. Majoritatea dintre ei o fi tigani? Nu o fi? Chiar nu conteaza, atita vreme cit romanii get-beget mai au mult pana sa arate cu degetul pe toti din jur ca ei sunt fara pata...

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Vikaa):

Si de ce mama draq scrii in caractere chirilice? Daca tot e sa fim rasisti, vrei sa iti povestesc de criminalii aia nenorociti de rusi? Biserica mamilor lor...

| Apa13 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

De ce ca mi am spus parerea hai du-te si canta la alta masa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu ai fost abuzat de tigani si de aia vorbesti asa ai ramas cu traume
Da romanii din parlament cum sunt nu la fel ca tiganii? Romanii de rand iarasi sunt ogramada care nu isi platesc datoriile /amenzile
ai cunoscut tu toti tiganii sa iti dai cu parerea? Fata se crede superioara tiganilor dar i-am aratat ca rasa ei face de ras Romania i-am dat adrese de link
Cei care i-am enumerat sunt cineva au facut ceva au realizari.pe tine cine te cunoaste? Ce realizare ai facut? Ai fi si tu vreun mare om si nu stiu eu? da tiganii unii din ei sunt niste... Da nu toti. Ii iei apararea lui vale ca si tu probabil esti un moldovean concetatenii tai violeaza de rup si comit incesturi frecvente esti rasist din calea afara.si prin faptul ca ai aratat ce educatie ai tu si cat esti de rasist denota ca nu esti mai bun decat un gipsy. un om bun educat si civilizat si roman adevarat nu ar face astfel de afirmatii. cand parlamentarii romani vor inceta cu furturile atunci poate poti sa spui ceva de tigani da pe net ca fata in fata nu ai avea curajul.bagati omule mintile in cap inainte sa spui de tigani uitate ce fac politicienii si unii romani care comit crime, violuri, furturi, homosexualitate si asa mai departe. dinca ce o facut? Nu era roman? Cel mai mare criminal in serie nu era roman? Iliescu nu e roman? Dragnea nu e roman? Orice padure are uscaturile ei sunt si tigani de cacao dar si romani si sa stii ca nici mie nu prea imi plac etnicii
Mai ales ca am avut si eu patenii cu ei
dar asta nu imi da nici un drept sa ii bag pe toti in aceeasi oala. acum cativa ani am avut o colega ce era cuminte din calea afara un exemplu pentru romani si era tiganca si era si cea mai buna la invatatura din liceu din aproape 400 de elevi, nici nu iesea din clasa afara si vorbea frumos cu toti colegii si cand s-a aflat ca e tiganca a fost atacata ca nu le o dat sa copieze la un test la mate unor romani semianalfabeti care nu erau in stare sa invete de un minim 5. asa ca inceteaza cu generalizarea ca nu impresionezi pe nimeni ca urasti tiganii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru GicaGigekGica):

Si romanii si tiganii si moldovenii au facut tara de ras nici romanii nu sunt sfinti da la Vaslui si in unele sate de pe acolo e prapad mai documenteazate si tu sau dat atatea cazuri la tv cu violuri asta fiindca betia la moldoveni e la ordinea zilei. da cel mai mare prapad l-au facut parlamentari acolo sunt romani majoritatea.
Nu ma mai deranjez sa iti trimit adrese cu link ce se intamola in moldova am dat deja niste adrese oficiale in rasounsurile de ieri cand m-am certat cu un utilizator care o adus atac la adresa tuturor tiganilor cand moldovenii ei fac tot ce e posibil si imposibil adica incest in familie acest fapt ar trebui condamnat la moarte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Relian cred ca o fost abuzat de mic si de aia baga toti tiganii in aceeasi oala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

''Daca e om conteaza ce culoare a pielii are ''
Sunt tigani albi la culoare nici nu iti dai seama ca sunt tigani chiar blonzi cu ochi albastri da da valeria e aeriana traieste pe alta planeta toti au ce au cu tiganii tuciurii da pe aia albi nu ii vad.
Si utilizatoru valeria nu ar trebui sa stea la bulau pentru atac rasist la adresa tuturor tiganilor? Inainte de a mi spune mie unde sa merg puneti ochelari de vedere si citeste toate raspunsurile

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

O parere de care mie unul mi-ar fi rusine, fiindca e fondata pe absolut nimic rational.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca stau sa citesc... da' stai ca nu lucrez la politie, si nici sa stau sa fac plingeri ca sinteti voi cu capul pe aici nu ma apuc sa fac. Deci... toate bune. O sa ajungeti poate si voi in pozitia in care cineva sa va dea deoparte pentru simplul fapt ca sinteti romani si atunci o sa intelegeti cum e pentru multi tigani si de ce trebuie apreciati de doua ori mai mult cei dintre ei care sunt oameni. Si mai ales sa nu ii bagi pe toti in aceeasi oala fara sa ii cunosti.

| Vikaa a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Pentru ca limba rusa a fost prima care am invatat-o, aia o vorbeam de mica, mai dupa cativa ani m-am apucat si de romana voastra.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Ce rational ma omule trezeste-te cand i-am trimis linkuri cu adrese ce fac moldovenii si moldovencele ei
Si cand la tv se difuzeaza incesturi si violuri frecvente de moldoveni lasa-ma dracu in pace omule cu rationamentul tau de aia nu mai pot eu ca tie tie rusine eu mai mult mi am expus parerea despre ce fac ei prin acele adrese si eu stiu ca nu toti moldovenii sunt la fel, sunt oameni extraordinari chiar am eu in curte da eu nu am spus ca mi-ar fi rusine sa ies cu o moldoceanca si ca imi pierd demnitatea

| GicaGigekGica a răspuns (pentru anonim_4396):

Hai ba termina cu prostiile. Eu sunt din Moldova si nu ma violeaza nimeni. Si parca in restul tarii nu sunt betivi la ordinea zilei. Taci din gura ca oamenii ca tine fac tara de ras, rasistii ca tine si cei care nu sunt uniti. Crezi ca Romania ar fi mai buna fara moldova? In nici un caz...

| Simpatic a răspuns (pentru anonim_4396):

Sotiei lui konecter, misha ar trebui sa ii fie rusine sa iasa cu el pe strada pentru ca stie toata lumea ca a inselat-o, asta fiind si motivul divortului lor, misha a locuit inainte in acelasi cartier in care am locuit si eu candva.
In rest sunt tigani si tigani, dar ce sa mai pomenim de cei care fac doar rau, cei care au adus un renume prost romanilor de pretindeni prin infractiunile lor comise in europa si nu numai?
Tu incurci tiganii emancipati care sunt cativa, cei pe care i-ai si dat exemple cu tiganii necivilizatic are desi sunt romanizati tot caracterul de la cort il au!
Acest topic nu trebuia sa se transforme intr-un topic polemic.
de aceea eu va propun tuturor sa numai scrieti aici, este atat de greu? bafto delo

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Să fiți fericiți!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Simpatic):

laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru GicaGigekGica):

Uite aici ce mari viteji sunteti voi
Traiti de pe o zi pe alta si asta datorita imprumuturilor a pomenilor

https://www.google.com/......https?/url
Asa ca Romania nu are nevoia de o saracie de tara care e in prag de colaps.

Uite sunteti campioni la bautura

https://www.google.com/......https?/url

Inainte de a mi spune de rasist uitate la concetateana ta valeria ce comentarii rasiste o adus.