| Apa13 a întrebat:

Ce parere aveti despre relația compusă dintr-o moldoveanca și un tigan? Pareri sincere ca rog

144 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Simpatic):

Da tiganii fac ai dreptate nici mie nu mi plac cocalarii
Dar nici moldovenii sau romanii nu sunt apa de biserica si nu sunt in masura sa judece cand politicienii fur de rup. pacat de tiganii care sunt diferiti caci aceea nu au o viata buna din cauza concetatenilor loc sunt discriminati din toate partile e greu sa fi tigan bun si diferit intr-o tara rasista si comunista

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tu esti diferit si civilizat ai tot respectu meu! Eu nu va bag pe toti in aceeasi oala cum o facut o valeria cu tiganii.pan la urma suntem toti oameni si ar trebui sa lasam rasismul la o parte toti avem aceeasi culoare e sangelui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ok tu generalizezi asa pot generaliza si tiganii despre voi ca sunteti niste incesturi ca un ultimii 10 ani numa de incesturi au auzit/vazut produse de voi.
Asa ca hai sa lasam realitatea
E realitatea ta vazuta intr-un mod gresit superficial nu a tuturor romanilor. dupa cum vezi altii sunt de alta parere, parerea ta despre ei e la 2 metri de gard
Tu ramai cu rasismu si tiganii cu ale lor.
Eu cand merg cu transportul vad numa adolescenti romani care urla si injura de mama focului si injoseste fetele de nu ai vazut asa ceva. nici romanii nu mai sunt ce au fost. pe zi ce trece se aseamana tot mai mult cu etnia rroma, pe zi ce trece sunt tot mai multi analabeti.sa ai faculta terminata si sa nu stii ecuatii de gradu 1 mi se pare penibil. sa nu mai zic ca sunt multi romani care nu muncesc se dau loviti ca sunt bolnavi ca sa primeasca un sjutor social
Asa ca si romanii sunt de ras si tiganii.
Eu am cunoscut un tigan ce nu dadeai 2 parale pe el si avea numa note de 10 pe linie si acum e avocat. iarasi jadami tigani am vazut la mine sunt cazuri si cazuri da tu esti orb ah si inca ceva unii tigani nici nu arata a tigani sunt albi asa ca tot ce vezi tu alb la culoare la serviciu sau pe unde mergi poate fi chiar un dusman de a tau tigan

| GicaGigekGica a răspuns (pentru anonim_4396):

Stai putin vere. Tu la ce Moldoveni te referi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru GicaGigekGica):

Omule nu mai conteaza m-am saturat sa vb pe tema rasismului
Ceea ce conteaz indiferent ca esti moldovean sau italian e sa fii om
Nu toti moldovenii sunt la fel am mai zis. nu mai vrrau sa vorbesc despre acest subiect. sa ai o zi buna si multa sanatate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru GicaGigekGica):

Ti am dat adrese sa citesti daca nu reusesti sa iti dai seama nu e vina mea. daca tu esti un om bun si diferit nu are rost sa te ataci ca nu e vorba strict despre tine.

| itsmebiancaa a răspuns:

Daca se iubesc, e tot ce conteaza.

| TheGentleman a răspuns:

Ferește-te de țigani. Așa standarde joase ai?

| Celcestietot a răspuns:

,,34. Poruncă nouă dau vouă: Să vă iubiţi unul pe altul. Precum Eu v-am iubit pe voi, aşa şi voi să vă iubiţi unul pe altul.''

De ce sa nu fim noi buni? De ce atata ura fata de aproape?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Celcestietot):

Nu te mira man nu e nimic nou
Rasismu tot timpul o existat
Asta e fiecare cu cat le poste duce cerebelu

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, dar nu mai evoluam si noi chiar asa deloc :(? Eu din cate observ, evoluam din ce in ce mai rau. Poti raspunde la aceasta intrebare? :

https://www.tpu.ro/......utube-com/

| relian a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba bula, eu nu am afirmat nimic, am raspuns la ce balarii spui tu.Am spus eu ca romanii is mai stiu eu cum? Eu am spus ca voicu si pe ailanti ce tu ii respecti is niste banditi,niste tigani asa cum de fapt sunt.

Eu nu am spus nimic de romani,asta pentru ca am discutat doara de cei ce tu ii ridici si ii respecti,adica respectti niste panarame de oameni,sa fiu mai direct.
Eu la aia ma referii,iar ca tiganii is asa cum zic multi, asa sunt.
Romanii daca tot ai adus vorba mai poti sai dai pe drum, dar pe tigani niciodata.
Intreaba pe cei de pe vremea comunismului, ca nici aia nu avea ce le face, atunci tiganii la fel se purtau, tu vorbesti sa nu adomri cum am zis. Habar nu ai nimic din lumea asta dar te dai livit laughing

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca in familia ta extinsa care are 200 de membri, 20 sunt infractori si eu tot dau stiri cu aia la teve, ar trebui sa presupunem ca toti sunt infractori, nu? Ce ai vrea sa vezi la stiri, "astazi la Vaslui nici o baba nu a fost violata" sau "in liceul x, peste 80% au luat bacul" si de-astea? Nu o sa vezi. Stirile cu normalitate NU VIND.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru relian):

Eu nu am habar sau tu respectiv ceilalti ce ii bagati in aceeasi oala?
Da intr-adevar tiganii sunt niste esecuri da nu toti cum spui tu
Sunt si tigani ce se diferentiaza de tigani sunt tigani introvertiti care isi vad de treaba lor si nu deranjeaza pe nimeni si lucreaza cinstit. uite ce spune omu ca o intalnit in satu lui si tigani cinstiti
https://m.adevarul.ro/......index.html

Sunt tigani ursari, caldarari potcovisti, cocalari, rromi amestecati, argintari, fierari, lingurari, gabori ......nu ai intalnit tu pe toti care i-am enumerat.si daca andra e o panarama care majoritatea romanilor au o parere buna despre ea tu ce esti fiind rasist din calea afara?
Andra nu o deranjat pe nimeni nu o aparut la stiri niciodata ca ar fi facut vreun lucru aiurea isi vede de cantarile ei femeia castiga bani cat tu doar visezi asta datorita talentului ei
Konecter iar e un tip foarte ok mai ales ca si o recunoscut etnia tu in locu lui sigur nu o faceai.

Omule du-te si trateazate la un psihog lasa rasismu la o parte hitleristule
Daca ai fost abuzat de tigani nu inseamna ca sunt toti la fel.nu ai cunoscut tu toti tiganii de pe lumea asta sa spui ca sunt toti la fel e adevarat ca un numar mare sunt niste esecuri genetice si ca ar trebui starpiti da nu toti.
Si tu nu cred ca esti mai bun decat un tigan daca esti rasist iti arati limitele, esti superficial la un mod iesit din comun.
Eu zic sa lasi rasismu si sa fii om sunt sigur ca nici tu nu ai fost vreun sfant in viata Asta nimeni nu e perfect.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru relian):

Da voicu e un hot da si konecter e hot? laughing konecter e si un tip inteligent daca ai observat sau nu ai observat are vorbele la el
Vorbeste civilizat cu toti
Se comporta frumos in societate
E un bun artist
Nu am auzit niciodata facand ceva rau.
Nu o fi perfect nici el ca nu ai cum da tipu e ok din toate punctele de vedere si nu e rasist ca tine
Ruby si ea e tiganca si isi vede de treaba ei
Nu mai generaliza atat ca nici tu nu esti sfant

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Și dacă ești moldovean cum se poartă cu tine?

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru Vikaa):

Și cum ai învățat rusa? M-aș apuca și eu dar îmi sună ca și 汉语 / 漢語 sau 中文

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Mai înceet! Ce a făcut? Se rezolva doar cu un ignoră utilizator și raportarea răspunsului, nu trebuie să vă înjurați, ca printre concetățenii noștrii de altă culoare.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu mă așteptam să găsesc atâțea thinking pe aici, stai să mă uit în dex după ceva cuvânt să-i descriu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba omule eu m-am referit ca daca iar fi ei (utilizator billie) rusine sa iasa cu konecter sau stefan banica, andra
Cum sa iti fie rusine sa iesi pe strada cu oamenii astia, cum sa iti pierzi demnitatea ca iesi cu konecter pe strada nu m-am referit ce fac ei in viata reala desi eu nu am auzit nimic in afara de cioara aia de madalin voicu
Si aratami dovada cu andra ca se sustrage de taxe altfel nu iau in considerare afirmatia ta

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Salut dragă apa13,
nu trebuia să pui această întrebare aici.
Românii sunt rasiști și nu le convine nimic.
Nu contează ce spune lumea, contează să fiti voi fericiți!
Noroc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Pe specimenele astea de oameni nu ai cum sa ii numesti boss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Pai el spune de tigani da el nu vede ca injura ca la usa cortului mai rau ca tiganii.auzi si tu la retardat ca andra e o panarama laughing
Ce parere ai despre afirmatia lui si ca andra se sustrage de la taxe

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Sunt sigur ca sunt multe incesturi care nu au fost anuntate de catre fice, nepoate etc din anumite circumstante. da mas mira ca la Vaslui sau pe acolo sa nu se produca vreun viol sau incest macar din 7 in 7 zile daca nu zilniclaughing

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru anonim_4396):

thinking n-am ce să zic, că dacă mă vede ceva admin, mă zboară fără să se gândească! laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Pai o poti face si fara sa jignesti laughing
Ai vazut tu vreun articol sau s-a difuzat la stiri sau altundeva ca andra se sustrage de la taxe?

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru anonim_4396):

Https://evz.ro/......18259.html
laughing
Hai să-l întrebăm pe „tata google" laughing
Am găsit definiții pe dex și alte chestii fără sens.
Fără să jignesc? Păi asta e la modă! rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Iti spun eu ca fata in fata nu ar avea tupeu nici un rasist sa ii spuna unui tigan ceva laughing pe net toti sunt cu centura neagra

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing ai dreptate
Tu i-ai putea spune? tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Pai eu nu am nimic cu ei nu am ce sa le spun