| ss501 a întrebat:

Pentru somaj trebuie sa merg in fiecare luna sa semnez ca nu mi-am gasit loc de munca?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, trebuie sa mergi in fiecare luna, la data stabilita, pentru viza pe carnetul de somer, altfel nu primesti indemnizatia de somaj.

| ss501 explică (pentru Ioandelasal):

@ioandelasal la agentia unde m-am inregistrat sau pot la alta?

De exemplu, eu sunt din Dolj si vreau sa plec o luna in Valcea.

| Ioandelasal a răspuns (pentru ss501):

Trebuie sa mergi la AJOFM din judetul unde esti inregistrat ca somer.