| anonim_4396 a întrebat:

Cum ați dori / v-ar plăcea să fie societatea în viziunea dumneavoastră?

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ca alea din tarile nordice.

fiecare isi vede de treaba lui dar toti sunt constienti ca libertatea lor e pana acolo unde deranjeaza pe altul.

| Frank51 a răspuns:

Empatică.

| Zuzu1991 a răspuns:

Top modele dezbracate la fiecare colt de strada... TU CE CREZI?!? big grin

| wildthing a răspuns:

* ati dori/ v-ar placea.winking

| Salontanul a răspuns (pentru wildthing):

Poate ca el vrea "var"! Are nevoie la zugravit. Ce treaba ai cu omul? laughing

| dinaprilie a răspuns:

Mad max

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Onesta, fără corupții, fără cocalari, psihopați, criminali, maneliști. As vrea sa vad o societate civilizata; fără rasism, discriminare, rommi sa se comporte frumos, sa fie civilizați (sunt sigur ca toți i-ar admira)
Sa fie drumurile /satele/orașele curate, fără scandal /bătăi /crime /mafie/manele.

Sa fim mai uniți, mai iubitori, sa lăsăm invidia la o parte, răutatea, dușmănia, ostilitatea. Sa ne ajutam la bine și la greu, sa biruim lumea împreună indiferent de RASA UMANA, sa oferim ajutor celui căzut la pământ, compasiune, empatie, sprijin emoțional.

Sa ne ajutam reciproc între noi, sa nu nu mai bârfim toată ziua și denigram persoaneke diferite de noi.

| IAR a răspuns:

Eu mi-as dori ca oamenii sa nu mai fie individualisti, sa se ajute intre ei, sa nu mai fie salbatici, sa fie mai comunicativi si sa nu se mai praduiasca intre ei.