| Robi1444 a întrebat:

Ieri am luat un avertisment de la gabori ca am trecut o straduta care era nepermis.
Intrebarea este, avertismentul asta expira candva?
Ca daca ma mai prinde odata gaboru, next iau amenda 150 lei nu?
Iar daca ar fi cazul sa imi expire, dupa expirare daca ma prinde, iar imi da doar avertisment nu?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Puteai sa iei si acum amenda, avertismentul e doar modalitatea politistului de a te atentiona. Cont de avertismente nu se tine.

19 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In primul rand ar trebui sa fii mai respectuos si sa-i multumesti politistului ca ti-a dat doar avertisment.
In al doilea rand politia nu tine o evidenta a contraventiilor, cu exceptia celor privind contraventiile savarsite de conducatorii auto.
Fata de aceasta si a doua oara ai putea fi sanctionat doar cu avertisment, desi, sincer sa fiu, eu te-as fi amendat de prima oara, avand in vedere si lipsa de respect.

| Robi1444 explică (pentru Ioandelasal):

Eu am doar doar intrebarea, nu voiam sa "aud" ce faceai tu daca erai gabor.
in primul rand, de unde stii tu ca n-am fost respectuos fata de gaborul ala?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Robi1444):

Am tras concluzia din felul cum te-ai exprimat aici. Si nu sunt "tu" cu tine, nu ne-am frecat coatele pe aceiasi banca. Si acesta denota lipsa de respect.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pe langa toate esti si foarte prost crescut. Asa te adresezi bunicului tau?

| Robi1444 explică (pentru Ioandelasal):

Deci atunci ar trebui sa ai 70 de ani. wow. ti-am dat putin 40-50 ani.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Robi1444):

Numai 69 de ani, dar nu conteaza varsta. Putin respect se impune, indiferent de varsta. Ce-ar fi sa te fi facut si eu la fel, ti-ar fi convenit?

| Robi1444 explică (pentru Ioandelasal):

Nu impun nici un respect virtual atat timp cat nu cunosc persoana fata in fata.
eu nu am nici o problema cum vorbeste cineva cu minte...

| Ioandelasal a răspuns (pentru Robi1444):

Este foarte rau si nu esti de laudat.
Si nu rezulta ca n-ai probleme, nu te-am jignit in primul raspuns si totusi uita-te ce-ai spus.

| Robi1444 explică (pentru Ioandelasal):

Eu am pus doar o simpla intrebare la care vii tu repede vorbind de respect. nu ai ce cauta in intrebarea mea.

| Salontanul a răspuns (pentru Robi1444):

Esti un needucat. Respectul se acorada ca este persoana in viu sau virtual. Lipsa de educatie te duce si mai mult spre treapta cea mai joasa din regnul animal: molusca!

| Salontanul a răspuns (pentru Robi1444):

Mai mult, esti si analfabet! Le multumesc politistilor si ar face bine pe viitor sa nu te mai ierte.

| Salontanul a răspuns (pentru Robi1444):

Tu nu vorbesti "cu minte" ci "fara minte".

| Robi1444 explică (pentru Salontanul):

Folosesti internet explorer, ratonule?

| Salontanul a răspuns (pentru Robi1444):

Nu-i treaba ta! Invata sa te porti si invata si limba romana! Ai multe lipsuri.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca ai luat avertisment dar fara Proces-Verbal nu are nici o valabilitate! Daca este pe Proces-Verbal se va tine cont la urmatoarea contraventie. Nu te lua dupa "suntserios". Vorbeste aiurea!

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ma, asa ratat cum sunt eu am ajuns la pensie si pensie buna. Tu n-o sa ajungi ca nu te ajuta intelectul! Eu am facut ceva in viata. Tu nu cred ca ai sa faci prea multe ca nu ai "stofa".

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poti face asta pe ceva neamuri de ale tale. Pe mine nu. E bine ca ai inceput propozitia cu "mama". E intotdeauna langa tine. Succes!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Si eu am avertisment. Chiar doua dar e mai complicat laughing
Si da. Data viitoare iti iei amenda. Acum ai scapat pentru ca nu ai stiut.

| n5075855 a răspuns:

O sa iai amenda de 150 lei