| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am trimis un colet tocmai la 700km distanta de mine. Pretul transportului a fost de 350 lei si a spus cel care a cumparat produsul ca va suporta el transportul. Curierul a ajuns la el acasa si nu a mai raspuns iar am primit block pe Facebook, Instagram etc de la cumparator. Acum eu trebuie sa platesc transportul dus-intors adica 700 lei. Credeti ca pot face ceva reclamatie cumparatorului?

Răspuns Câştigător
| alina2k18 a răspuns:

Nu rezolvi nimic.
Nu stiu ce ai trimis de a costat atat dar la suma asta trebuia ca macar transportul sa ti-l plateasca in avanswinking acel cumparator.

| anonimuser1 a răspuns (pentru alina2k18):

Am trimis un calculator in valoare de 9999 lei. ( 100 milioane).

2 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Nu, n-ai ce sa faci pentru ca este vina ta. Nu trebuie sa te bazezi pe un cumparator de pe Facebook, cere-i plata transportului in avans ori pune produsul pe un site ca okazii.