| Stropdeploaie a întrebat:

Unde sunt studentii de altadata? Unde este liga studentilor de altadata? Oare de ce studentii din ziua de azi si tineretul in general nu-si mai iubeste propria tara?

7 răspunsuri:
| Yurisa a răspuns:

La ce te referi?

| Stropdeploaie explică (pentru Yurisa):

L Revolte de strrada!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce treaba au studentii, si tineretul, cu revolta si iubirea de tara? adica poti avea orice varsta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cat timp Dragnea e la putere, toate lucrurile sunt scumpe si proaste, nu poti iesi pe strada fara arme de autoaparare ca sar rromii din boscheti sa te taie pentru bani, cum vrei tu ca un student care se respecta sa stea in asa tara? Sa nu mai zic ca 80% din populatia tarii nu stie tabla inmultirii, 70% nu stie cat face 1-1+1.

| Karol1877 a răspuns:

Pai ce iubire de tara sa mai ai cand vezi cat de inteligenta e clasa politica si romanii. Adica sa fim sinceri, romanul nu are cultura si mai are pretentii la Europa... Cand vezi ca ala de langa tine vrea doar sa te fraiereasca si sa te injure mai e dragoste de tara? Adica daca un student e foarte inteligent de ce sa stea printre incompetenti?

| Stropdeploaie explică (pentru Karol1877):

Frate tu ai vazut ce a fost in Franta si nu numai? La noi de ce toata lumea tace? Si accepta sa fie umilita. Sa primeasca o marire de salariu sau de pensie odata la cinci ani?>!

| Karol1877 a răspuns (pentru Stropdeploaie):

In Franta s-a distrus intreaga societate, acolo sunt doar huligani care protesteaza ca nu au reusit in viata... In Romania mai sunt oameni decenti... Daca vrei mai mult intra pe YouTube si cauta emisiunea lui Banciu in care vorbeste de proteste si despre Romania.