supadeceapa
| supadeceapa a întrebat:

Am mai avut o intrebare despre pupat moaste vs necrofilie, dar chiar nu pot intelege cum poate asta:
https://imgur.com/a/P6DVex0

Sa nu te afecteze psihic in cresterea ta. Pupatul unui MORT stafidit. In schimb sa te afecteze doi oameni care se tin de mana pe strada.

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Asta se numeste inchinare la idoli si aia care se inchina deja sunt infectati de dogmatism

| Hammurabi a răspuns:

Tu care n-ai fost crescută în dogma religioasă, normal că te afectează imaginea respectivă și consideri că i-ar afecta și pe alții. Pentru că privești din alt unghi.
Uite, ca să înțelegi ce vreau să spun.
Tu îți bei la micul dejun paharul cu lăptic. Simplu sau cu cacao. Și e foarte bun.
Eu, care sunt vegetarian, nu văd altceva decât că tu bei la micul dejun o secreție de la un animal. Și mi se pare groaznic și dezgustător.
Înțelegi ce înseamnă obișnuința și unghiul din care privești?
Mortul stafidit e ca și lăpticul. Contează doar cum îl vezi. laughing))))

| supadeceapa explică (pentru Hammurabi):

E la fel de mort, oricum l-ai privi laughing

| AC4S4 a răspuns:

Eu cred ca sunt sanse mari ca un copil sa fie afectat de acest lucru. Chiar daca nu are legatura cu necrofilia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi se pare că nu te afectează nici una, nici alta))

| supadeceapa explică (pentru anonim_4396):

Ma, nu stiu, eu am fost pusa sa ma tar pe sub o masa pe care zacea mana sfantului nectarie cand eram mica si am avut cosmaruri o perioada laughing)))))

| anonim_4396 a răspuns (pentru supadeceapa):

Eu n-am fost la biserică de pe la 7 ani, cu excepția înmormântărilor, și atunci cred că m-am împărtășit, dar sunt sigur că n-aș fi avut coșmaruri sau traume nici dacă pupam moaște sau dacă mă târam pe sub mese

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu de ce dar cand am vazut poza mi-am adus aminte de asta
https://www.youtube.com/watch?v=y13sm8OJTf4