| Mmad a întrebat:

Astazi din greseala am dat peste candela, nu a cazut jos ci lateral pe masa, era goala nu avea ulei in ea, semnifica ceva? A mai patit cineva asa ceva?

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Semnifică: neatenție sau mai rău: pierderea controlului mâinii

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nimic.

| Seba2013 a răspuns:

Daca nu avea ulei si foc inseamna ca pe degeaba s-a construit. Ea este facuta sa ilumineze nu sa fie goala. Iar acel candelabru era pus doar in camera cea mai profunda din tabernacol. Deci te intalneai cu Lumina dupa mai multe etape.

Iar daca este doar o candela fara tot suportul inseamna ca ii lipseste trunchiul. Lumina se gaseste doar pe rame/brate. Fara un brat candelabrul ramane candelabru, insa fara trunchi disparé. Deci in clasificarea taxonómica a candelabrului trunchiul este mai important decat bratele. Chora sau toposul trunchiului este mail important decat bratele. Trunchiul se poate numi substanta iar bratele accident/accesoriu. Bratele au o existenta in alio nu in se. Pe cand trunchiul are o esenta "in se" nu "in alio".

Fara un brat nu mai are valoare. Insa fara trunchi nu mai are entitate. Fara brat nu mai are aceeasi masca sau identitate insa are entitate. Subiectului nu ii este categoric atribuit predicatul.

| Drake21 a răspuns:

Lateral pe masa spui ca o cazut? cred ca sunt energiile negative

| Mmad explică (pentru Drake21):

Da lateral pe masa

| T0Teu a răspuns:

Ce sa semnifice faptul ca ai dat peste ea? laughing