| Elena_9064 a întrebat:

In Biserica de catolici se fac unele jocuri pentru copii si etc.
Eu sunt Crstin-ortodox daca ma duc in biserica de pocaiti pot sa devin una ca ei? Eu nu ma duc acolo pentru religie ma duc ca uneori in Biserica aia se fac unele activitati foarte interesante.
Ce pot sa fac? Este bine sa ma duc acolo din moment ce nu este biserica de ortodox?

Răspuns Câştigător
| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

Si eu am mers in tabara de pocaiti de exemplu(sunt ortodox) si sa stii ca nu este rau!big grinChiar este foarte interesant, inveti multe lucruri.Nu trebuie sa devii una ca ei...trebuie doar sa te comporti normalthinking

23 răspunsuri:
| morningstar a răspuns:

Nu este nimic gresit in asta. Important este sa te inchini lui Dumnezeu. Conteaza ce ai in inima, nu religia ta.

| eandopuncttk a răspuns:

Du-te... tare de tothappy la pocaiti is simpatice fetisoarele care vin la "biserica" happy

| Elena_9064 explică (pentru eandopuncttk):

Ce nebunie ai mai scris si tu. Mai bine nu raspundeai.

| eandopuncttk a răspuns (pentru Elena_9064):

Asa si ce propui?

| eandopuncttk a răspuns (pentru Elena_9064):

Stii ca la acele fetisoare daca le dai jos fustita si le arati ce ai mai lung... ai incurcat-o? te mananca cu tot happy sau pardon ce le mai mananca si pe ele vrabiuta... laughing

| Elena_9064 explică (pentru eandopuncttk):

Propun sa nu mai raspunzi ca oricum nu te pricepi.

| eandopuncttk a răspuns (pentru Elena_9064):

Acesti pocaiti. sunt ca yoghin-ii. banui ca stii ce sunt aia yoghini. stii ritualurile alea a lor... daca nu documenteaza-te si apoi te poti aprinde. numai sa nu te arzi

| Elena_9064 explică (pentru eandopuncttk):

Ce tot vorbesti acolo? Nu inteleg si nici nu imi dau seama despre ce este vorba.

| eandopuncttk a răspuns (pentru Elena_9064):

Cum naiba ELAbogado s-a prins dinainte sa postez eu? da tu nu prea? a? ce zici?

| Elena_9064 explică (pentru eandopuncttk):

Nu mai comenta daca nu sti nimic.

| NeimaginabilA a răspuns (pentru eandopuncttk):

Eu zic ca la nimenea nu-i pasa de "inteligenta" ta

| eandopuncttk a răspuns (pentru NeimaginabilA):

Tu de unde ...mea ai mai aparut? ai impresia ca si mie mi se rupe de tine sau inteligenta ta?

| NeimaginabilA a răspuns (pentru eandopuncttk):

Nu, dar simcer macar pot sa-mi vars nervii pe tine happy

| Elena_9064 explică (pentru NeimaginabilA):

Nu mai il baga in seama ca este aerian si vai de capul lui.

| NeimaginabilA a răspuns:

Lasa-l inpace pe andoando se vede ca sufera saracutul, oricum, poti sa faci orice activitate in opinia mea, doar ambele religii sunt crestine si oricum majoritate bisericilor ortodoxe sunt cam corupte, eu zic ca poti sa devii una ca ei in ciuda diferentelor dintre ortodoxi si pocaiti ambii sunt crestini.

| Elena_9064 explică (pentru NeimaginabilA):

Buna. Multumesc pentru sfaturii dar eu nu vreau sa devin pocaita eu vreau sa stiu doar daca fac ceva rau ca vorbesc cu ei si ca merg la biserica lor dar eu NU merg la biserica lor atunci cand este slujba eu merg atunci cand se fac unele activitati in biserica aia.

| NeimaginabilA a răspuns (pentru Elena_9064):

Da, asta ziceam, nu conteaza daca esti pocaita sau nu, daca esti crestina ca si ei nu ar trebui sa-ti fie frica. Stiu ca e ceva nou, dar e funny tongue

| Elena_9064 explică:

Vrei detalii despre ce se intampla acolo?

| Kerli a răspuns:

Catolicii nu sunt pocaiti. ei sunt tot crestini doar sunt "condusi" de papa de la roma, in timp ce ortodocsii de patriarhul de la constantinopol

| RockingAllNight a răspuns:

Stai stai stai...catolici sunt pocaiti? pe bune?