| euAdelina a întrebat:

Crede-ti in Dumnezeu?
Daca ar trebui sa muriti pentru el ati muri?
Am auzit ca in nu stiu ce tara in care este interzis crestinismul, mai demuit, politisti i-au prins pe un misionar si un grup de crestini intr-o pestera in care s-au strins la rugaciune si au venit soldati s-au pus la usa au pus Biblia jos si a zis cine vrea sa nu moara sa scuipe pe Biblie, iar cine vrea sa moara pentru Hristos sa nu schuipe si il impuscam pe loc, iar cine a scuipat a fost liber sa mai traiasca citiva ani iar cine nu a scuipat era omorit pe loc.
Voi ce ati face daca ati fi intr-o pestera, ati fi scuipat pe Biblie ca sa mai traiti inca citiva ani sau nu?
Eu una nu as fi scuipat.

Răspuns Câştigător
| ania a răspuns:

Rugăciunea mea aproape zinică e- Tată, indiferent ce va aduce viitorul, ajută-mă să rămân a Ta, să nu Te părăsesc niciodată!

33 răspunsuri:
| crazytalk a răspuns:

Cam relativa intrebarea nu crezi? Credinciosii o sa spuna ca merita sa mori si o sa iti confirme, iar ateii "te vor scuipa intre ochi" ca sa zic asa. Eu una consider ca decat sa mor pentru ceva nedovedit mai bine imi vad de viata si imi caut singura raspunsuri la intrebari. Nu merita sa mori pentru religie mai ales la cate minciuni sunt spuse de catre biserica si cate lucruri sunt ascunse. Daca ar fi totul atat de pur nu ar ascunde lucruri ci ar fi sinceri cu urmaritorii lor.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Biblia nu e de scuipat

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Nu vă temeţi de cei ce ucid trupul, dar care nu pot ucide sufletul; ci temeţi-vă mai degrabă de Cel ce poate să piardă şi sufletul şi trupul în gheenă.

As muri pentru Dumnezeu desigur, cine nu ar face asta?

| euAdelina explică (pentru crazytalk):

Nu eu nu am zis ca as muri pentru religie sau pentru biserica eu am zis ca as muri pentru Hristos!

| Felys a răspuns:

Nimic bun nu a facut religia, numai crime pe marginea ei, nici in trecut nici in prezent nu vad la ce ar fi buna vreo religie, indiferent care ar fi ea

| euAdelina explică (pentru PαtнwαуTσBℓιѕѕ):

Cine nu ar face asta? pai chiar de asta am pus aceasta intrebare... uite "crazytalk" dupa cite mi-a spus nu ar muri, ea\el ar prefera sa mai traiasca inca 4-5 ani si sa moara dar si sufletul odata cu el\ea, ma bucur pentru raspunsul tau si sper sa fie sincer.
Ce religie esti?

| RAY a răspuns:

Ce castigi ca scuipi pe o carte?
eu m-as gandi cum sa plec de acolo sau daca nu as putea pleca sa supravetuiesc dar daca as scuipa mi-as face rau, eliminarea licidului duce la sete =moarte

| euAdelina explică (pentru Felys):

Nu am intrebat la ce e buna religia.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns (pentru euAdelina):

E de plins... ce e in lumea asta, nu am religie, doar cred in Isus happy.

| euAdelina explică (pentru RAY):

Dar idea era sa scuipi pe Biblie si asa te lasau sa iesi si erai liber sa pleci unde vrei, adica scuipind pe Biblie era ca si cum ai tine mai mult la viata care oricum se termina si nu ai tine la Dumnezeu.

| euAdelina explică (pentru PαtнwαуTσBℓιѕѕ):

Bine dar nu frecventezi nici o biserica?

| RAY a răspuns (pentru euAdelina):

E prea vulgar cea ce ceri

| euAdelina explică (pentru RAY):

Serios?!
Eu am pus o intrebare cine vrea raspunde cine nu nu.

| RAY a răspuns (pentru euAdelina):

Deci daca scuip pe biblie ma elibereaza, practic aleg intre viata si moarte, deci aleg viata desigur

| euAdelina explică (pentru RAY):

Pai vezi asta am intrebat ce ai alege.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns (pentru euAdelina):

Momentan nu

| RAY a răspuns (pentru euAdelina):

Pentru mine biblia e o simpla carte de basme ca alba ca zapada nu semifica nimic, asa cum pentru tine alte carti de alte religii nu semifica nimic, nu sunt impotriva a cea ce scrie in biblie sau cei care cred in ea, pur si simplu pentru mine nu exista zeii de nici fel, nici creatori etc

| euAdelina explică (pentru RAY):

Stiam deja asta.

| euAdelina explică (pentru RAY):

Aici mi-ai spus ca ti-ai pierdut timpul cu mine http://www.tpu.ro/......are-sa-ii/
Asa ca te sfatuiesc nu ti-l mai pierde.

| RAY a răspuns (pentru euAdelina):

Asta e alta intrebare

| euAdelina explică (pentru RAY):

Ok, daca tu zici.

| Calininio a răspuns:

1. Crede-ti e de fapt credeti.
2. In Coreea de Nord sau Iran e posibil sa fie interzis crestinismul ( In Coreea de Nord stiu ca e interzisa religia in general iar in Iran daca nu esti musulman esti ucis ) Asta ca sa vedeti cat de "buna" e religia. Rahatul asta cu scuipatul pe Biblie e o porcarie de poveste... Apropo, daca ai fi in stare sa mori pentru religia ta, de ce nu furi un avion si-l infigi in Mecca?

| euAdelina explică (pentru Calininio):

1. M-am grabit
2. Stiu unde poti fi ucis dar eu nu am intrebat unde poti fi ucis si nu stiu de ce nu intelegeti sensul intrebari, am dat si eu un exemplu si am zis sa te pui tu in locul acela sa iti imaginezi ca esti in acea pestera si ca ei te-ar pune sa zici ca nu crezi in Dumnezeu (asta simbolozeaza scuipatul pe Biblie) si te lasa liber sau nu scuipai si te omorau asta e ca si cum te intreb: Daca ai fi pusa in situatia sa mori pentru Hristos sau sa traiesti ce ai alega? daca vrei raspunzi daca nu nu
Si nu am zis ca as muri pentru religi ci pentru Hristos!

| Calininio a răspuns (pentru euAdelina):

Http://www.youtube.com/watch?v=QdY1Uxut5NE uita-te la asta. Toti zic ca ar muri pentru Hristos, ca ar putea sa fie martiri... Pana au pistolul in ceafa. Gandeste-te foarte bine daca ai mai zice acelasi lucru si daca ai fi in situatia pastorului ala.

| euAdelina explică (pentru Calininio):

Filmuletul acela l-am mai vazut si da chiar si dupa ce l-am vazut pot zice ca vreau sa mor pentru El.

| Thunderstruck a răspuns:

Eu scuip, ard, imi fac nevoile pe biblie din placere, de ce nu as face-o si cand e vorba de viata mea?

| bogdan1004 a răspuns:

As muri pentru Hristos...nu as muri pentru Biserica si Biblie...Da repet Pentru Hristos si D-zeu as muri!

| euAdelina explică (pentru bogdan1004):

Da asta am spus si eu scuipind pe Biblie era ca si cum ai tine mai mult la viata care oricum se termina si nu ai tine la Dumnezeu. Nescuipind dadeai de inteles ca vrei sa mori pentru El.

| AndreiGheorghe a răspuns:

Biblia e sfanta este data in mana din mana de proroci. Nu e de scupat, ca il superi pe Dumnezeu(Atotputernicul).

| William a răspuns:

Cred in Dumnezeu dar mai cred si ca ar trebui sa fii atenta la orele de romana, poate inveti sa scrii corect.