| angelica02 a întrebat:

Buna,unde petreceti Pastele?

Răspuns Câştigător
| krazzy a răspuns:

La Biserica, ar fi cel mai ideal!

20 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Pastele este sarbatoarea dezrobirii poporului evreu de sub domnia egipteana, esti evreica?

| VelaJohnny a răspuns (pentru danut):

Imi place ce spui aici. Majoritatea crestinilor sarbatoresc Pastele fara sa stie ce sarbatoresc de faptwinking

| danut a răspuns (pentru VelaJohnny):

Eu spun DOAR ce m-a invatat Tatal meu.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Acasa la mama sa imi faca bun de mancare

| sublime89 a răspuns:

Acasa, ca de obicei. Pana intr-o vreme mergeam si la biserica de dragul traditiei, dar m-am saturat sa iau parte la atatea ritualuri inutile. Mi-am dat seama ca nu mai inseamna nimic pentru mine.

| RAY a răspuns (pentru sublime89):

Corect

| RAY a răspuns (pentru sublime89):

Eu inainte ma inbatam cu popa in altar in noaptea de paste dar m-am lasat de bautura anul asta, il petrec acasa sub pat de frica soacrei care vine in vizita

| sublime89 a răspuns (pentru RAY):

Ce familist convins esti laughing

| RAY a răspuns (pentru sublime89):

Categoric mann, frica de socramea e mai mare decat ca de dumnezeu

| sublime89 a răspuns (pentru RAY):

Asta pentru ca esti sigur ca ea exista.hee hee

| RAY a răspuns (pentru sublime89):

Asa e mann, ma tu miai primit felicitarea si te-ai speriat?

| sublime89 a răspuns (pentru RAY):

Ce felicitare?

| RAY a răspuns (pentru sublime89):

Tiam trimis mesaj. felicitare nu ai primit-o?

| deeeaqq a răspuns:

Acasă, dăăh.

| VelaJohnny a răspuns:

Nu-l petrec big grin Cand va fi 100% cum spune Biblia, atunci as lua parte la el. Dar ouale vopsite, iepurii, puii de gaina si alte traditii de genu, unde isi au originea? Moise a scris indicatii clare Israelului legat de modul cum trebuia tinut, si e o mare diferenta intre Pastele autentic si cel ajuns comercial din ziua de azi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În camera mea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe pamant.

| MistretulPufos a răspuns:

In tara unde ma aflu acum

| Адина a răspuns:

Acasă, la caldurăă.

| xDIABOLIQUE a răspuns:

Acasa sad.