| AndradaCris123 a întrebat:

pot intra intr-o biserica baptista daca sunt botezată de ortodocși?

Renunț la religia mea si vreau sa o urmez pe al lor, trebuie sa cer voie pastorului sa ma primească in biserica?

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sa vezi ce te vor indoctrina aia, spalare pe creier la maxim https://www.youtube.com/watch?v=XJmYQD1tUZA

ramai la religia ta sunt acelasi basme nu difera doar ca aia sunt fanatici atat

| Ekko009 a răspuns (pentru RAY):

laughing)
In primul rand ea se referea la baptisti, nu la penticostali.
In al doilea rand las-o sa aleaga ce vrea, nu ce crezi tu.
In al treilea rand, nu e spalare pe creier. sunt realtati, experiente cu D-zeu si pana nu experimentezi si tu, vei crede ca sunt 'basme'.

| RAY a răspuns (pentru Ekko009):

Care e diferente dintre un schizofrenic si voi?

| Ekko009 a răspuns (pentru RAY):

Diferenta e ca schizofrenia e o boala, iar niciuna dintre religii nu poate fi comparata cu asa cevaa happy

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te controlează la intrare?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ești tot creștină ca și ei.
Ca să asiști la o slujbăm ceri permisiunea celor ce întâmpină lumea la intrare în biserică.
Apoi participi la câteva slujbe, și vezi dacă modul lor de a se ruga potrivește cu așteptările tale.
După mai multe întâlniri, te vor întreba ei, dacă dorești să devii membru al comunității și îți vor explica procedura.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Pana si un ateu este primit in biserica daca dorește sa audieze serviciul religios. Dar a fi membru in biserica baptista nu poți decât daca accepți sa fii botezat de ei.

| Superior a răspuns:

Cel mai stupid lucru pe care-l aud e acela cand considerati ca ortodocsii au ceva cu baptistii (sau catolicii, advenstii, etc) sau invers. Toti oamenii care apartin acestor religii sunt crestini, toti oamenii fie crestini sau nu sunt oameni ai lui Dumnezeu.

| Meme10Memu a răspuns:

Daca te duci dupa o femeie de alta religie.

| AndradaCris123 explică (pentru Meme10Memu):

Nu inteleg raspunsul

| Meme10Memu a răspuns (pentru AndradaCris123):

Pardon. Daca te duci dupa un barbat de alta religie de ce nu.

| Justme1997 a răspuns:

Nu contează ca ești botezata la ortodocși, este un botez fara consimțământul tau. Te duci pur si simplu la ce biserica vrei, nu te da nimeni afara.