| werewolfbruno a întrebat:

Ce lecturi imi recomandati in legatura cu reiki ezoterism controlarea energiilor corpului reptilieni anunaki (mentionez ca am 12 ani si nu am mai citit nimic din zona asta plz ceva simplu ci de inceput)

5 răspunsuri:
| OOOLEOOO a răspuns:

Kebra Nagast

| milan9 a răspuns:

Un coleg de-al meu a practicat rătăcirea asta (Reiki) înainte să devină credincios. Este un fel de şamanism, vrăjitorie. În urma unui studiu prelungit (14 ani), se promit nişte puteri despre care spun ei că ar veni din cosmos, dar care de fapt, în realitate, provin din "spaţiul libertăţii" energiilor "îngerilor căzuţi", ale demonilor. Citeşte mai multe în cartea:

http://www.sfaturiortodoxe.ro/marii-initiati-india-parintele-paisie/

| reihiuke a răspuns (pentru milan9):

De unde stie parintele paisie de unde vine energia Reiki daca nu a practicat niciodata? happy

| milan9 a răspuns (pentru reihiuke):

Reiki are rădăcini în hinduism, iar Părintele Paisie (mare duhovnic din Muntele Athos) s-a confruntat cu astfel de cazuri ale unora care s-au "trezit" într-o astfel de "energie la promoţie" din partea demonilor. Cartea pune în evidenţă astfel de experienţe.

| reihiuke a răspuns:

Nu mai citi toate prostiile ca nu-s adevarate. Cel putin faza cu reptilienii, masonii care conduc lumea si alte prostii. Citeste ceva ce poti sa verifici tu insuti daca e asa sau nu.