| anonim_4396 a întrebat:

Ce minuni a facut Sf.Nectarie pentru voi?

14 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

In Biblie nu scrie despre acest om.Cat despre minuni acestea nu au legatura cu Biblia.Matei7:21-23

| roby23 a răspuns (pentru danay72):

Corecthappy

| anonim_4396 explică (pentru danay72):

Biblia nu contine absolut toate evenimentele ce au avut loc in acele timpuri.Va dati seama ce groasa ar fi trebuit sa fie, deci...cititi pe net marturiile oamenilor

| danay72 a răspuns (pentru anonim_4396):

Biblia e completa, un crestin adevarat nu se bazeaza decat pe Cuvantul inspirat a lui Dumnezeu, mai exact pe cele 66 de carti canonice. 2Timotei3:16,17.

| Thunderstruck a răspuns:

Am reusit sa mi-o scol cand eram beat mort. Minune, nu?

| LoveToHate a răspuns:

E prima oara cand aud de el.

| Mădă0611 a răspuns:

Nici dumnezeu n-a facut, se subintelege ca Nectarie nici atat oh go on

| dragos9234 a răspuns:

Sfintenia este doar o perceptie a credinciosilor, in realitate ea nu exista.
Prin urmare Sf.Nectar nu a facut nimic pentru mine
.

| anonim_4396 explică (pentru dragos9234):

Http://www.scribd.com/doc/58969968/Sfantul-Nectarie
Crezi ca aceste marturisiri sunt chiar minciuni? Eu nu.

| dragos9234 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu pot marturisi ca pisica mea merge in coada.

Răspuns utilizator avertizat
| roby23 a răspuns:

Minuni? Singurul care face minuni este Dumnezeu...nu sfintii...si in Biblie nici nu e pomenit acest sfant de care zici

| anonim_4396 explică (pentru roby23):

Cautati pe internet marturiile oamenilor care au primit in chip minunat ajutorul lui si va veti convinge.