| PumpkinDoll a întrebat:

Ce ne asteapta dupa moarte? Deci nu cred rai...in filme sa zicem ca ar fi plauzibila...dar in realitate,totusi.ce se intampla cu mintea/"sufletul" nostru dupa moarte, care e parerea voastra

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Unde naiba scrie in biblie de rai si iad? scrie ca cei morti numai stiu de ei,scrie de purificarea sufletului in locuinta mortiilor apoi disparitia lui vesnica, astea sunt blasfemi, traditi pagane, in biblie nu scrie asa ceva, la judecata de apoi cei scrisi in cartea vieti vor invia restul vor fi morti pe vechi

| GabiDumitrescu a răspuns:

Reincarnare, putin probabil. Nimic, cel mai posibil. Astia cu credinta si aiureli sunt de fapt fricosi. Iti dai seama ce disperare i-ar apuca daca ar afla fara urma de indoiala ca dupa viata asta nu mai e absolut nimic?

| SilentRain a răspuns:

Nu ne mai așteaptă nimic, ne mânca pamantul si atat

| Sofer a răspuns:

Dumnezeu hotaraste unde vei ajunge in rai sau in iad.

| Furnicuta000 a răspuns:

Nu ti se pare ciudat ca cei care au fost in moarte clinica au exact aceeasi poveste? Sau ca exista copii care isi pot aminti cand sunt mici detalii din viata lor anterioara, informatii care s-au dovedit ca au fost adevarate si chiar au existat oamenii despre care relateaza ca ar fi fost? Vorbim totusi despre niste copii.

| Helper07 a răspuns:

Moartea reprezinta lipsa vietii nu opusul ei. Cu alte cuvinte, atunci cand murim revenim la starea de dinainte sa fim vii - stare de inexistenta (pana la inviere).

| llleo a răspuns:

Răspunsurile noastre sunt doar niște simple SUPOZIȚII. nimic nu e palpabil. dar țin să cred, totuși, că există ceva în legătură cu viața după moarte.
Spor.

| Username272 a răspuns:

Fata mea dragă Dacă nu crezi în Dumnezeu nu am cum să îți explic întâi trebuie să ai credința Când o să ai ține legătura cu mine și am să îți spun dacă vrei să te uiți la ceva E legat de credința uite de pe YouTube la 12 zile în iad

| RAY a răspuns (pentru Username272):

Astea sunt blasfemii sectancte cu iadul, biblic vorbind dupa moarte numai existi, nici lazar nu a stiut de el