| aliceinchains a întrebat:

" Cine nimic nu cunoaște, acela va crede în orice. " De acord? Cum comentați?

Răspuns Câştigător
| AragorN88 a răspuns:

Traiasca Ignoranta!

17 răspunsuri:
| usuk a răspuns:

In esenta>daca esti prost oricine te poate fraieri>simplu

| ML001 a răspuns:

Te referi la crestini. Nu cred ca tu stii mai multe decat ei...

| MMihai a răspuns:

Corect.

| Inferno a răspuns:

Corect!
Atunci cand nu sti despre ce este vorba atuncei crezi.
Un exemplu ar fi credinciosii, care necunoscand legile fizici si ce a spus Darwin cred ca Dumnezeu a facut pamantul si pe oameni.

| Catalinnna a răspuns:

"Fericiti cei ce nu au vazut si au crezut"

| EmaS a răspuns:

Sunt printre crestini oameni pusi in functii inalte,de conducere,conducatori de tari,parlamentari,Directori, comandanti, etc.

| FucktheSystem a răspuns (pentru EmaS):

Pot să fie, dar asta nu însemană că sunt inteligenți și Becali e parlamentar și mare creștin...

| EmaS a răspuns (pentru FucktheSystem):

El este o exceptie, trebuie sa recunoastem.

| Varahil a răspuns:

Asa este.Un om dezinformat e usor de manipulat, usor de condus, usor de pacalit.

| FucktheSystem a răspuns (pentru EmaS):

Și nu este singurul, majoritatea politicienilor nu prea plesnesc de cultură, mai rar când se găsește unul cu cap, nu prea ai ales domeniul potrivit, dacă ziceai că majoritatea creștinilor ajung filosofi, profesori universitari sau alte meserii care chiar necesită înteligența mai ziceam, dar ai ales tocmia domeniile care necesită prostie și tupeu.

| EmaS a răspuns (pentru FucktheSystem):

Sunt si profesori universitari, de exemplu cumnata-mea este profesoara in SUA, si este crestina.

| FucktheSystem a răspuns (pentru EmaS):

Sunt, am zis eu că nu sunt?
Dar sincer m-aș mira să fie majoritari, de fapt ce am observat eu este că în general profesorii sunt atei, mai ales dacă predau materii de real.

Răspuns utilizator avertizat
| ROBERT89 a răspuns:

Corect.Uite de exemplu pustanii de pe site care cred in evolutionismul lui Darwin, dar nici unul nu i-a citit cartea, si nici nu au cunostinte serioase de biologie.

| Catalinnna a răspuns (pentru AragorN88):

"Fericiţi cei săraci cu duhul, că a acelora este Împărăţia Cerurilor"

| sandra2012 a răspuns:

Asa. Cand te ratacesti mergi pe unde iti zice oricine in speranta ca ajungi acasa. Cand nu cunosti drumul orice indicator ti se pare bun.

| DWDT a răspuns (pentru EmaS):

Si nu e singura exceptie. Daca tot esti crestina banuiesc ca stii pilda cea cu vamesul si fariseul (sau ceva de genu'). Exact asa sunt si exceptiile (ca Becali, de exemplu). Lauda ca "vai ce crestin sunt eu" este o prostie.