| OctavianDanielMaria a întrebat:

Cum de si-a gasit Cain nevasta tocmai in tinutul Nod? Se deduce clar ca mai erau si alti oameni si de unde a aparut nevasta lui tocmai in tinutul Nod? Si pe aia a izgonit-o-Dumnezeu? Mai exact.Ce cauta nevasta lui Cain tocmai in tinutul Nod?

117 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| danut a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Poate in mintea ta. rolling on the floor

| danut a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Cain a plecat de langa Adam DAR nu scrie nicaieri cand s-a casatorit, eu cred ca pe la 500 de ani de la nastere, poti dovedi contrariu?

| danut a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Calculul meu a fost modest avand in vedere ca pe vremea lui Napoleon femeile se maritau la 12 (doisprezece) ani. Strabunica mea din partea mamei (nascuta in 1896) a avut 18 copi si a murit la 52 de ani.

| RAY a răspuns:

Deci sectancti baga vrajeli, teologi iudaismului, crestinismului, islamului recunosc ca acest lucru este un mister biblic

| Alexandrionelu a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce ne-ai mai arde tu pe rug, dacă am fi cu câteva sute de ani în urmă... Bunătate creștină ce ești!

Răspuns utilizator avertizat
| danut a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Ai dreptate rolling on the floor Dupa Cain au asteptat 30 de ani sa mai faca un copil si asa mai departe, Se vede ca ai gandirea unui copil de sapte ani. laughing

Răspuns utilizator avertizat
| danut a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

La mintea cocosului ca lui Cain i s-a nascut un copil care sa numit Enoh, i-a vezi matale la ce varsta l-a facut pe Enoh (citeste in continuare). Ce citesti tu nu este o cronologie ci doar eroi importanti, cronologia apare mai tarziu:
21. La vârsta de saizeci si cinci de ani, Enoh a nãscut pe Metusala.
22. Dupã nasterea lui Metusala, Enoh a umblat cu Dumnezeu trei sute de ani; si a nãscut fii si fiice.
23. Toate zilele lui Enoh au fost trei sute saizeci si cinci de ani.
25. La vârsta de o sutã optzeci si sapte de ani, Metusala a nãscut pe Lameh.
26. Dupã nasterea lui Lameh, Metusala a mai trãit sapte sute optzeci si doi de ani; si a nãscut fii si fiice.
Set a fost facut IMEDIAT cum a murit Abel iar Cain a facut copii peste o suta si ceva de ani, fa tu un grafic si afli DAR este ceva mai important, toata discutia asta e inutila DACA tu nu sti cum se numesc strabunicii tai si cauti cronologii de acum 6000 de ani, esti doar un scormonitor in gunoaie, astept date despre strabunici si apoi poate m ai discutam. rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat
| doctorandus a răspuns (pentru anonim_4396):

Voi predicați iubirea dar de fapt visați la un Kim Jong Un cosmic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru doctorandus):

Nici prin gând nu mi-a trecut asa ceva! Asta spune multe despre tine, sa știi!

| doctorandus a răspuns (pentru anonim_4396):

Google thoughtcrime.

| GicaGigekGica a răspuns:

Daca au existat doar Adam, Eva si copii lor asta inseamna ca sotia lui era sora-sa si ca sa se poata inmulti oamenii era permis asta happy Sau a mai creat si pe alti oamani Dumnezeu dar cred ca ar fi fost scris in Biblie daca se intampla asta.

Răspuns utilizator avertizat
| GicaGigekGica a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Tu spui doar aberatii, aduci argumente care nu au nici un sens. De ce sa nu se razgandeasca? Spune-mi, de ce nu?

Răspuns utilizator avertizat
| GicaGigekGica a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Din nou nu are sens, dar mna...De unde stii tu ca stie viitorul pe deplin? Si ca sa intelegi, reformulez. Iisus a explicat din nou legea lui Moise in predica de pe munte. Nu a schimbat, a explicat ce au inteles evreii gresit.

Răspuns utilizator avertizat
| GicaGigekGica a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Poate gresesc eu, dar ce vrei sa spui prin asta? Daca e atotstiutor nu are voie sa schimbe unele chestii? Si am mai zis, nu a schimbat, Iisus a exlicat legea.

Răspuns utilizator avertizat
| GicaGigekGica a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Vezi ca scrii fara sens? Potop nu este tot aia cu inundatie, trebuie sa si gandesti ca sa aduci argumente laughing