| OctavianDanielMaria a întrebat:

Cum de si-a gasit Cain nevasta tocmai in tinutul Nod? Se deduce clar ca mai erau si alti oameni si de unde a aparut nevasta lui tocmai in tinutul Nod? Si pe aia a izgonit-o-Dumnezeu? Mai exact.Ce cauta nevasta lui Cain tocmai in tinutul Nod?

117 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| GicaGigekGica a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Potopul e tot o inundatie dar mult mai mare, apa potopului trecuse si de munti...

Răspuns utilizator avertizat
| GicaGigekGica a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Eu ti-am mai zis, trebuie sa si gandesti putin. La potop au murit toate animalele (fara acelea de pe arca) si a fost acoperit tot pamantul cu apa, nu mai era uscat. Deci cand mor animalele la inundatii nu inseamna ca e potop si ca Dumnezeu si-a incalcat legamantul.

Răspuns utilizator avertizat
| GicaGigekGica a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Am dovada Biblia, tu ce dovada ai ca nu a fost asa? Ferice de cei ce n-au vazut si cred, asta scrie in Biblie. Eu nu sunt ca Toma, nu am nevoie de dovezi clare.

Răspuns utilizator avertizat
| GicaGigekGica a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Te inteleg. Tu nu crezi in Dumnezeu si chestii de genul, atunci in ce crezi?

Răspuns utilizator avertizat
| GicaGigekGica a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Asa e, din maimuta ne tragem... Dovedeste ca esti evoluat din maimuta? Dovedeste tu asta!

| GicaGigekGica a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Eu pot sa dovedesc ca exista Dumnezeu, pentru ca am o relatie cu el. Stiu sigur ca exista!

Răspuns utilizator avertizat
| GicaGigekGica a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Nu poti sa il simti pe Dumnezeu? Te contrazic

| GicaGigekGica a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Broasca, omida si toate astea nu sunt dovezi...Sunt animale lasate de Dumnezeu ca sa evolueze

Răspuns utilizator avertizat
| GicaGigekGica a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Simti Duhul sfant, dar tot Dumnezeu e...

Răspuns utilizator avertizat
| GicaGigekGica a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Bine

Răspuns utilizator avertizat
| GicaGigekGica a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Tu chiar intelegi totul cum vrei tu... Nu mai are rost sa vorbim, ma depasesti efectiv

Răspuns utilizator avertizat
| GicaGigekGica a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Pai si ce vrea sa insemne asta? Ai mai vazut tu maimuta care sa faca pui de oameni? Acum de ce nu mai evolueaza nimic in felul asta? Din om iese om, din broasca tot broasca si din fluture tot fluture, nu conteaza ca la inceput e omida sau embrion. Dar nu imi zici tu mie ca din maimuta iese om, din caine pisica si din prost destept...Gandeste logic

Răspuns utilizator avertizat
| doctorandus a răspuns (pentru GicaGigekGica):

Sigur, oricine are indoieli asupra Adevarului™ in privacy-ul propriei lui minti va fi condamnat la moarte vesnica de Kim Jong Un cosmic. Dupa cum ne invata romanul 1984, simpla idee ca ar fi ceva in neregula cu Partidul este crima mentala care trebuie pedepsita cu tortura si eliminarea fizica.