| AvalohAlyn a întrebat:

De ce credeți că s-au ratat de atâtea ori predicțiile despre apariția sfârșitului lumii?(2000, 2012 și celelalte date)
As zice că se lasă așteptat sfârșitul lumii.
Până în 2050 credeți că va fi?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu s-a ratat sfarsitul lumii, s-au ratat predictiile privind sfarsitul lumii. Acestea s-au ratat fiindca au fost facute fara a exista motive intemeiate.
Nu cred ca o sa fie in viitorul apropiat, cel putin nu in cateva milenii.

| Celcestietot a răspuns:

Din cauza minciunii sau a interpretarii gresite.

| halogen001 a răspuns:

S-a ratat din cauza ca cei care au facut si fac predictiile au fost si sunt niste mincinosi de profesie. (Se stie ca minciuna are picioare scurte.)

| SingleForOne a răspuns:

Pentru ca ei au facut calcule matematice, iar intreaga stiinta (cea din trecut si cea de acum) este cu mult inferioara fata de lucrurile "ascunse" din univers. Nu omul decide sau prezice cand va fi sfarsitul, dar sunt semne pentru sfarsit, precum simptomele pentru a descoperi bolile,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De aceea: "Cât despre ziua aceea, sau ceasul acela, nu știe nimeni, nici îngerii din ceruri, nici Fiul, ci numai Tatăl" - Marcu 13:32

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai de ce sa se stie, ca nu se stie. Prostii de adormit credulii si ingrozit prostimea.