|

De unde stia Moise cand a adunat animalele pentru arca care pasare era mascul si care era femela?

23 Raportează Evaluează
Răspuns Câştigător
| a răspuns:

Păi şi de unde crezi că au apărut homosexualii? big grin

Mnah, prima întrebare e: cum a reuşit să facă aşa ditamai arca ca să încapă acolo de la hipopotami şi balene la furnici, şi fără să se omoare între ei laughing

22 răspunsuri:
| a răspuns:

Le-a încercat ca să afle.

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| a răspuns:

Le pipaia sau era zoofil. thinking

| a răspuns:

Pe individul cu potopul îl chema Noe, și este în cartea Facerea, iar Moise apare ulterior în cartea Exodul.
Există diferențe și la animale și la păsări între mascul și femelă.
Nu avea cum să le adune fizic pe toate, și tocmai și de asta este mincinoasă biblia.

| a răspuns:

Relativ la potopul mondial :
1.1
O familie normală nu are cum să adune în timp de câteva zile,
( 1. Domnul a zis lui Noe: "Intra in corabie, tu si toata casa ta; caci te-am vazut fara prihana inaintea Mea in neamul acesta de oameni.
2. Ia cu tine cate sapte perechi din toate dobitoacele curate, cate o parte barbateasca si cate o parte femeiasca; o pereche din dobitoacele care nu sunt curate, cate o parte barbateasca si cate o parte femeiasca;
3. si cate sapte perechi, de asemenea, din pasarile cerului, cate o parte barbateasca si cate o parte femeiasca, pentru ca sa le tii vie samanta pe toata fata pamantului.
4. Caci dupa sapte zile, voi face sa ploua pe pamant patruzeci de zile si patruzeci de nopti; si voi sterge astfel de pe fata pamantului toate fapturile pe care le-am facut." )

câte 2 animale, ( mamifere +reptile +insecte +batracieni ) din toate rasele și câte 7 perechi din animalele curate și câte 14 păsări nici acum în epoca internetului.
Să înțeleg că Noe le scria scrisori pe care le trimitea prin poșta care nu exista în acel timp istoric, să vină ele la Arcă?
A scris scrisori în cangureză --în limba cangurilor --sau în lameza alpaca--limba lamelor alpaca--, dar în mamuteză -- limba mamuților--etc?
Îți dai seama câte scrisori a trebuit să scrie cetățeanul Noe?
A făcut scurtă la mână scriind atâtea scrisori !
Dar ce a făcut cu scrisorile acelea după ce le-a scris ?
Trebuiau inițial alfabetizate toate animalele ca să citească acele scrisori.
1.2 La momentul potopului trebuiau să fi fost specii astăzi dispărute : de la toți dinozaurii atât de dragi celor din SUA,( http://ro.wikipedia.org/wiki/Dinozaur
Au fost identificate deja peste 600 de specii de dinozauri, de la animale gigantice pana la reptile de dimensiuni foarte modeste, asemanatoare cu soparlele de astazi )
la toate rasele de mamuți,
http://ro.wikipedia.org/wiki/Mamut,
lupi marsupiali
http://ro.wikipedia.org/wiki/Lup_marsupial
alte carnivore marsupiale,...2011 - 2152 + Vezi răspunsul întreg

| explică (pentru MMihai):

In ca tara de handicapati mintali traim ai luat stupid mai impresionat felicitari, nu ma mir de notele de la aia de la bac ca asa generatie prafu se va alege de Romania pacat ca tara asta e ocupata de asemenea specimene

| a răspuns:

Scuza-ma dar cred ca era Noe, nu Moise deci intrebarea ta nu e valabila. Si e oricum idioata.

| a răspuns:

Scuza-ma dar cred ca era Noe, nu Moise deci intrebarea ta nu e valabila. Si e oricum idioata.

| a răspuns:

Ce citit esti! Nu Moise a fost cu arca ci Noe...

| a răspuns:

Moise nu stia nimic, ca nu era nascut inca, pe vremea cand Noe aduna animalele in corabie! Impertinenta intrebarii se combina perfect cu "extraordinara"informare in domeniu! Mai...mai!

| a răspuns:

Pentru că era zoofil și a văzut dinainte, dragă.

| a răspuns:

Esti cea mai retardata creatura de pe TPU.
Moise=Noe
Deosebesti un cocos de o gaina? Nuuuu?
Ai o minte mai inapoiata decat a unei gaini.rolling on the floor

| a răspuns:

Buna.Eu dupa cum stiu, femelele sunt de culoare alba, iar masculii negrii.

| a răspuns (pentru infires):

Cainele meu e mascul si e de culoare albabatting eyelashes

| a răspuns (pentru XxXBlackVampireXxX):

Vorbesc de pasari.

| a răspuns (pentru infires):

Si papagalii Ara ce sunt?
Neutri?

| a răspuns (pentru XxXBlackVampireXxX):

Eu nu am zis ca e sigur, doar asa stiu.Nu sunt cine stie cine ca sa stiu sigur, era doar o parere.

Răspuns utilizator avertizat
| a răspuns:

L-a ajutat Dumnezeu. Funda?

| a răspuns (pentru Andreas23):

L-a ajutat Dumnezeu. Funda? El era Noe nu Moise!

| a răspuns:

Le pipaiarolling on the floor sau baga nasuhappy FUNDA?laughing

| explică:

Sensation? care e diferenta intre gasca si rata? dar intre bou si taur? dar intre cal si catar? intre barbat si femeie o cunosti? cum? fiindca vad ca unii baga nasul, altii pun botul.tu de unde ai sti sau cum ai afla? fiindca eu stiu dar, intrebarea ta are un iz de trolling. deci ma abtin.

| explică:

A vorbit cu ele direct asta e explicatia bibliei